PlusLiga: Indykpol AZS Olsztyn - Trefl Gdańsk. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

Koniec stycznia i początek lutego oznaczają dla Trefla Gdańsk starcia z Indykpolem AZS Olsztyn. Najpierw w niedzielę Gdańskie Lwy zmierzą się z olsztynianami w stolicy Warmii i Mazur, a następnie w czwartek 4 lutego zespoły spotkają się w ERGO ARENIE w zaległym meczu 10. kolejki PlusLigi. Relacja i wynik na żywo meczu Indykpol AZS Olsztyn - Trefl Gdańsk od godziny 17.30 na Polsatsport.pl.

Gdańszczanie przystępują do tego starcia po wygranej bez straty seta ze Stalą Nysa. Indykpol AZS, choć w ligowej tabeli plasuje się siedem pozycji niżej od Trefla, w ostatnich dwóch swoich spotkaniach zdobył cztery punkty z wiceliderem tabeli Jastrzębskim Węglem – najpierw sensacyjnie wygrywając za pełną pulę, a następnie kończąc spotkanie z jednym „oczkiem” po tie-breaku. W styczniu olsztynianie wygrali także za trzy punkty z ostatnim rywalem Trefla – nyską Stalą – oraz musieli uznać wyższość VERVY Warszawa ORLEN Paliwa.

 

– Patrząc na ostatnie wyniki zespołu z Olsztyna, na pewno ich forma idzie w górę, grają dobrze i musimy się nastawić na ciężki mecz. Z drugiej strony my też mamy sporo czasu na przygotowania do tego rywala, ponieważ gramy po tygodniu od ostatniego spotkania, a nie tak jak ostatnio co trzy dni. Wiemy, że będzie to ciężki mecz, ale zrobimy wszystko, by przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę – mówił atakujący Trefla Gdańsk Kewin Sasak.

 

Zobacz także: LUK Politechnika Lublin potwierdziła pozyskanie mistrza świata juniorów!

 

Konfrontacje z Treflem będą wyjątkowe m.in. dla Damiana Schulza, Przemysława Stępnia, Wojtka Żalińskiego i Rubena Schotta. Atakujący akademików bronił barw ekipy znad Morza w latach 2014-2018, rozgrywający olsztynian w sezonach 2012-2017, Żaliński w latach 2012-2014, a Schott – 2018-2020.

 

– Zawsze podchodzi się specjalnie do spotkań z byłą drużyną, w której znasz dużo zawodników – przyznał Schott. –  Dlatego niedzielny mecz z Treflem będzie wyjątkowy również dla mnie, ponieważ w Gdańsku spędziłem dwa ostatnie sezony. Chcę wygrać każdy mecz, a przed niedzielnym starciem mam podwójną motywację – chciałbym pokazać się z dobrej strony i zakończyć te dwa spotkania zwycięstwem - dodał.

 

Relacja i wynik na żywo meczu Indykpol AZS Olsztyn - Trefl Gdańsk od godziny 17.30 na Polsatsport.pl.

agb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze