PŚ w skokach: Kolejne punkty Anny Twardosz

Zimowe
PŚ w skokach: Kolejne punkty Anny Twardosz
fot. Instagram
26. miejsce w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Titisee-Neustadt to najlepszy wynik w karierze 19-letniej Polki.

Anna Twardosz zajęła 26. miejsce w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Titisee-Neustadt. To najlepszy wynik w karierze 19-letniej Polki, która po raz drugi wywalczyła punkty w zawodach cyklu. Zwyciężyła Austriaczka Marita Kramer.

Twardosz będzie dobrze wspominać weekendowy występ w Titisee-Neustadt. W sobotę uplasowała się na 30. pozycji, po raz pierwszy w karierze awansując do serii finałowej. Dzień później poprawiła się o cztery lokaty.

 

Kinga Rajda zajęła 35. miejsce, a Nicole Konderla była 38., ostatnia wśród sklasyfikowanych zawodniczek.

 

ZOBACZ TAKŻE: PŚ w skokach: Pierwszy w karierze punkt Anny Twardosz

 

W obu konkursach w Titisee-Neustadt triumfowała Kramer. W niedzielę druga była Japonka Sara Takanashi, a trzecia Norweżka Silje Opseth.

 

Austriaczka umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej PŚ. Po czterech z 16 zawodów zgromadziła 360 punktów i o 134 wyprzedza drugą Takanashi. Trzecia jest Słowenka Nika Kriznar - 191 pkt. Twardosz z sześcioma "oczkami" jest 37., a Rajda z jednym zamyka stawkę z 42. lokatą.

PZ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie