TAURON Liga: E.Leclerc Moya Radomka Radom pokonała Jokera Świecie

Siatkarki E.Leclerc Moya Radomki Radom pokonały 3:1 Jokera Świecie.

Siatkarki E.Leclerc Moya Radomki Radom pokonały 3:1 Jokera Świecie. Wydawało się, że mecz zakończy się w trzech setach, jednak w drugiej części spotkania świecianki postawiły opór przyjezdnym.

Pierwsze dwie odsłony zostały zdominowane przez radomianki, które pokonały rywalki do 12 i 16. Na boisku brylowały Bruna Honorio i Janisa Johnson, które zdobywały punkt za punktem dla swojej ekipy.

Gdy wydawało się, że podopieczne trenera Riccardo Marchesiego szybko zamkną spotkanie, do głosu niespodziewanie doszły gospodynie. W trzeciej partii popisały się aż trzema asami serwisowymi i zapisały seta na swoim koncie.

Początek czwartej odsłony był niezwykle zacięty, a gra toczyła się punkt za punkt. Druga część seta należała jednak do przyjezdnych, podczas gdy świecianki wyraźnie się pogubiły. Partia padła łupem Radomki, a mecz zakończył się z wynikiem 1:3.

Joker Świecie - E.Leclerc Moya Radomka Radom 1:3 (12:25, 16:25, 25:22, 17:25)

MVP: Agata Witkowska

Joker Świecie: Katarzyna Wenerska, Natalia Skrzypkowska, Magdalena Jurczyk, Joanna Sikorska, Adrianna Kukulska, Paulina Brzoska - Agata Nowak (libero) - Katarzyna Urbanowicz, Katarzyna Marcyniuk, Pola Nowacka (libero), Wiktoria Kowalska, Oliwia Urban

E.Leclerc Moya Radomka Radom: Janisa Johnson, Izabela Bałucka, Bruna Honorio Marques, Samara Rodrigues De Almeida, Justyna Łukasik, Katarzyna Skorupa - Agata Witkowska (libero) - Julia Twardowska, Paulina Zaborowska.