EBL: King Szczecin lepszy od Arged BMSlam Stali Ostrów Wlkp

King nadal niepokonany w 2021 roku w Energa Basket Lidze!

King nadal niepokonany w 2021 roku w Energa Basket Lidze! Tym razem zespół ze Szczecina pokonał silną Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. 77:67.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, co było możliwe dzięki dobrej grze Dominika Wilczka i Treya Kella. Częściej małą przewagę utrzymywali przyjezdni, ale po akcjach Zacha Thomasa szczecinianie potrafili również wychodzić na prowadzenie. Ostatecznie po rzutach wolnych Michaela Fakuade po 10 minutach było 26:24 dla zespołu trenera Jesusa Ramireza. Drugą kwartę King rozpoczął od małej serii 6:0 i po akcji Dustina Ware’a zdobył ośmiopunktową przewagę. Ciągle świetny był też Thomas, a to sprawiało, że ekipa ze Szczecina mogła kontrolować sytuację. Arged BMSlam Stal miała spore problemy w ofensywie, a przez to nie mogła gonić wyniku. Ostatecznie dzięki akcji Clevelanda Melvina po pierwszej połowie było 47:34.

W trzeciej kwarcie po trójkach Mateusza Zębskiego i Jakuba Schenka przewaga Kinga wzrosła aż do 17 punktów. Później wynosiła ona maksymalnie 22 punkty dzięki kolejnej akcji Schenka. Zespół trenera Igora Milicicia nadal nie poprawiał się w ofensywie i nie mógł dotrzymać kroku rywalom. Po 30 minutach było 64:43. Efektowne wsady Thomasa i Melvina oznaczały aż 26 punktów różnicy w kolejnej części meczu. Dwoma rzutami z dystansu błyskawicznie odpowiedział Jakub Garbacz, ale przewaga rywali nadal była imponująca. King do końca grał już dość spokojnie i kontrolował tempo oraz sytuację na parkiecie. Ostatecznie zwyciężył 77:67.

Najlepszym graczem szczecinian był Zach Thomas z 24 punktami i 6 zbiórkami. W ekipie gości wyróżniał się Jakub Garbacz - rzucił 13 punktów.

King Szczecin - Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. 77:67 (26:24, 21:10, 17:9, 13:24)

King Szczecin: Zach Thomas 24, Cleveland Melvin 10, Dominik Wilczek 10, Michael Fakuade 10, Mateusz Zębski 7, Mateusz Bartosz 6, Jakub Schenk 6, Tookie Brown 2, Dustin Ware 2, Wojciech Czerlonko 0

Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp.: George Kell III 15, Jakub Garbacz 13, Josip Sobin 11, Chris Smith 8, Taurean Green 6, Jarosław Mokros 5, Szymon Ryżek 3, Carl Lindbom 3, Mark Ogden 3.