MŚ w biathlonie: Znamy skład reprezentacji Polski na zawody w Pokljuce

Zimowe
MŚ w biathlonie: Znamy skład reprezentacji Polski na zawody w Pokljuce
fot. PAP
W ubiegłym tygodniu Kamila Żuk została mistrzynią Europy w biegu na dochodzenie

Trenerzy Michael Greis oraz Anders Bratli powołali skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w Pokljuce (10-21 lutego). Do Słowenii wybierze się pięć biathlonistek oraz czterech biathlonistów. W tym gronie nie mogło zabraknąć mistrzyń Europy Moniki Hojnisz-Staręgi oraz Kamili Żuk.

Polki z bardzo dobrej strony pokazały się w zakończonych w niedzielę Mistrzostwach Europy w Dusznikach-Zdroju. Monika Hojnisz-Staręga wygrała bieg indywidualny, Kamila Żuk nie dała szans rywalkom w biegu pościgowym. Obie w doskonałych humorach rozpoczęły już w niedzielę zgrupowanie w Obertilliach. W poniedziałek dołączy do nich pozostała część kadry powołanej do udziału w Mistrzostwach Świata.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kamila Żuk mistrzynią Europy w biegu na dochodzenie

 

Oprócz Hojnisz-Staręgi i Żuk są to Kinga Zbylut, Anna Mąka i Joanna Jakieła. W rywalizacji mężczyzn Polskę reprezentować będą Grzegorz Guzik, Andrzej Nędza-Kubiniec, Marcin Szwajnos i Tomasz Jakieła. Ten ostatni jako jedyny spośród dziewięciorga kadrowiczów będzie debiutował w zawodach rangi mistrzostw świata.

 

Obóz w Obertilliach potrwa tydzień. Mistrzostwa Świata w Pokljuce rozpoczną się 10 lutego od wyścigu sztafet mieszanych.

Informacja prasowa, WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze