PlusLiga: PGE Skra lepsza od Ślepska Malow Suwałki. Trzy ważne punkty na koncie bełchatowian

PGE Skra Bełchatów pokonała 3:0 Ślepsk Malow Suwałki w zaległym spotkaniu 10. kolejki PlusLigi.

PGE Skra Bełchatów pokonała 3:0 Ślepsk Malow Suwałki w zaległym spotkaniu 10. kolejki PlusLigi. Przyjezdni starali się postawić opór i w drugim secie mieli nawet w górze piłkę setową, ale dwa pozostałe sety zdominowali gospodarze. Podopieczni trenera Michała Mieszko Gogola zapisali na koncie trzy bardzo cenne punkty, istotne w walce o fazę play-off.

Początek meczu stał pod znakiem wyrównanej walki, a obie ekipy nie popełniały zbyt wielu błędów. Nie brakowało za to punktów zdobytych przy zagrywce i w wyniku skutecznych bloków. W drugiej części seta do głosu doszli jednak gospodarze, którzy zdominowali końcówkę, pewnie wygrywając pierwszą odsłonę.

Cóż to było za otwarcie drugiego seta! Podopieczni Andrzeja Kowala zdobyli pięć punktów z rzędu, w tym aż trzy dzięki asom serwisowym Cezarego Sapińskiego. Bełchatowianie nie dali jednak za wygraną i doprowadzili do remisu, a rywalizacja zaczęła się toczyć punkt za punkt, aż do ostatnich minut. Choć suwalczanie mieli w górze piłkę setową, nie wykorzystali sytuacji i to gospodarze mogli cieszyć się z triumfu w kolejnej partii.

Uskrzydleni bełchatowianie ofensywnie ruszyli do walki w trzecim secie, obejmując niezwykle wysokie prowadzenie (8:2). Lepszy okres gry w wykonaniu przyjezdnych pozwolił im nieco zniwelować straty, ale dalszy przebieg rozgrywki kontrolowali siatkarze trenera Gogola, którzy pewnie dowieźli przewagę do końca seta. To oni zapisali na koncie trzy niezwykle cenne punkty, istotne w kontekście walki o fazę play-off.

PGE Skra Bełchatów - Ślepsk Malow Suwałki 3:0 (25:17, 26:24, 25:15)

MVP: Karol Kłos

PGE Skra Bełchatów: Mateusz Bieniek, Milad Ebadipour, Karol Kłos, Grzegorz Łomacz, Dusan Petkovic, Taylor Sander - Kacper Piechocki (libero) - Bartosz Filipiak

Ślepsk Malow Suwałki: Bartłomiej Bołądź, Kevin Klinkenberg, Tomas Rousseaux, Cezary Sapiński, Josua Tuaniga, Sebastian Warda - Mateusz Czunkiewicz (libero) - Paweł Filipowicz, Jakub Rohnka, Łukasz Rudzewicz, Patryk Szwaradzki.