Wayne Rooney o kontuzji Krystiana Bielika. "Spodziewamy się najgorszego"

Jak długa przerwa w grze czeka Krystiana Bielika?

W niedzielnym meczu 27. kolejki Championship pomiędzy Derby County a Bristol City doszło do fatalnie wyglądającej kontuzji z udziałem Krystiana Bielika. Polski zawodnik gospodarzy krzyczał z bólu i koniecznie musiał opuścić plac gry na noszach w 36. minucie rywalizacji.

Wszystko wskazuje na to, że Bielika, który już w poprzednim roku pauzował dziesięć miesięcy z powodu zerwanych więzadeł krzyżowych, czeka i tym razem długa przerwa. Do jego sytuacji odniósł się szkoleniowiec Derby, Wayne Rooney.

- Ma już za sobą prześwietlenie. Dowiemy się jak poważna jest to kontuzja. Nie wygląda to dobrze i wszyscy w klubie jesteśmy przygotowani na najgorsze. Wszystko inne niż stwierdzenie "najgorzej" będzie bonusem. Jesteśmy zdewastowani i bardzo mu współczujemy. Był w życiowej formie - zaznaczył były reprezentant Anglii.

Rooney przyznał, że lukę po Bieliku będzie próbował zastąpić Maxem Birdem.

Ekipa Derby County w 26 meczach zgromadziła 28 punktów, odnosząc zwycięstwa w trzech ostatnich spotkaniach. Rywalizacja z Bristol City zakończyła się wynikiem 1:0.

23-letni Bielik broni barw Derby od 2019 roku. Wcześniej grał w Charlton Athletic, Walsall, Brimingham City, Arsenal oraz Legii Warszawa.