TAURON Liga: Enea PTPS Piła przegrała w Legionowie

DPD IŁCapital Legionovia - Enea PTPS Piła 3:1

Siatkarki DPD IŁCapital Legionovii nie bez trudu pokonały Eneę PTPS Piła 3:1 (25:23, 27:25, 21:25, 25:18) w meczu 18. kolejki TAURON Ligi. Trener Alessandro Chiappini wykorzystał spotkanie z ostatnią drużyną tabeli, by przetestować różne warianty ustawień. Najlepszą zawodniczką wybrana została Paulina Majkowska.

Zdecydowanymi faworytkami były w tym spotkaniu gospodynie. Od początku zgodnie z planem prowadziły grę i szybko uzyskały prowadzenie. Przy wyniku 7:3 szkoleniowiec Piły zdecydował się na przerwanie gry, a to przyniosło efekt, bo jego podopieczne zniwelowały straty do zaledwie jednego oczka (8:7). Ich gra wyglądała raz lepiej, raz gorzej, ale w najważniejszym momencie, bo w końcówce, potrafiły nawiązać walkę z wyżej notowanymi rywalkami. Po skutecznym ataku ze środka Mai Tokarskiej 25:23 premierową odsłonę wygrały jednak legionowianki.

Druga partia rozpoczęła się od prowadzenia gospodyń 3:0. Przyjezdne szybko jednak odrobiły straty i na tablicy wyników pojawił się remis 6:6. W dalszej fazie seta podopieczne trenera Chiappiniego wyraźnie odskoczyły, lecz w końcówce ich gra wyraźnie się zacięła. Pilanki prowadziły nawet 21:20, ale ostatecznie to legionowianki wygrały kolejną partię 25:25.

Po zmianie stron pilanki były równie zmotywowane, co w dwóch poprzednich odsłonach. Trener Legionovii zdecydował się na dokonanie kilku roszad w składzie, które nie funkcjonowały zgodnie z oczekiwaniami. Przyjezdne wykorzystały fragment słabszej gry gospodyń i wygrały trzecią partię 25:21.

Porażka wyraźnie rozzłościła siatkarki Legionovii. Wyszły na boisko bardzo skoncentrowane i od początku do samego końca utrzymywały bezpieczne prowadzenie. Czwartego seta wygrały 25:18, a całe spotkanie 3:1.

DPD IŁ Capital Legionovia - Enea PTPS Piła 3:1 (25:23, 27:25, 21:25, 25:18)

DPD IŁCapital Legionovia: Alicja Grabka, Paulina Majkowska, Julie Oliveira Souza, Jessica Rivero Marin, Olivia Różański, Maja Tokarska - Klaudia Kulig (libero), Izabela Lemańczyk (libero) - Diana Dąbrowska, Marta Matejko, Shelly Stafford

Enea PTPS Piła: Alina Bartkowska, Judyta Gawlak, Koleta Łyszkiewicz, Maja Pelczarska, Gabriela Ponikowska, Angelika Wystel - Anna Bodasińska (libero), Anna Pawłowska (libero) - Patrycja Gądek.

MVP: Paulina Majkowska