Brat Szymona Kołeckiego podpisał kontrakt z czołową, polską organizacją MMA

Sporty walki
Brat Szymona Kołeckiego podpisał kontrakt z czołową, polską organizacją MMA
fot. KSW
Brat Szymona Kołeckiego stoczy walkę jeszcze w pierwszym kwartale 2021 roku!

- Podpisałem kontrakt z jedną z czołowych, polskich organizacji MMA. Moja walka pod nowym szyldem planowana jest jeszcze na pierwszy kwartał 2021 roku, ale cały czas nie wiem, czy będę się bić w kategorii ciężkiej czy półciężkiej. Osobiście wolałbym tę drugą - powiedział brat Szymona Kołeckiego Sylwester, który wspierał brata podczas jego wygranej walki z Martinem Zawadą na KSW 58.

Igor Marczak: Często jest tak, że gdy ktoś obserwuje bliską osobę, która toczy pojedynek w klatce, to często stresuje się i przeżywa wszystko bardziej niż ona sama. Czy w przypadku Sylwestra Kołeckiego jest tak samo?

 

Sylwester Kołecki: Zdecydowanie tak. Pamiętam jeszcze starty Szymona w podnoszeniu ciężarów i zawsze gdy wychodził na podest, to nogi mi się trzęsły. Nie inaczej jest teraz na galach KSW. Wydaje mi się, że to działa również w drugą stronę i gdy ja się biłem, to on też się bardzo stresował.

 

ZOBACZ TAKŻE: Skąd się wzięło zamieszanie po walce Musaev - Jurisic? Relacja reportera prosto z klatki

 

Czy Szymon był dobrym, starszym bratem, czy zdarzały się konflikty?

 

Zawsze darzyłem go wielkim szacunkiem i nigdy nie dochodziło między nami do awantur. Tym bardziej że jest on bardzo dojrzały i często wcielał się w rolę mojego opiekuna. Jest dla mnie wielkim autorytetem.

 

Czyli nie dochodziło między wami do braterskich bójek? Pytam w kontekście tego, że obecnie trenujecie razem MMA.

 

Szymon jest ode mnie starszy o sześć lat, a w wieku czternastu wyjechał już do Ośrodka Przygotowań Olimpijskich i do domu rodzinnego nigdy już nie wrócił. Trudno więc było toczyć walki z o wiele starszym bratem... (śmiech). Teraz jednak razem trenujemy i zdarza się, że sprawdzamy na sobie rozmaite techniki.

 

Ty również zaczynałeś od podnoszenia ciężarów?

 

Tak. Przez siedemnaście lat zajmowałem się tą dyscypliną. Przez dwanaście znajdowałem się w kadrze Polski i choć takich sukcesów jak brat nie odniosłem, to mimo wszystko mam za sobą również ten etap.

 

Czy decyzja Szymona o wejściu w świat MMA wpłynęła również na ciebie?

 

Ogólnie już wcześniej próbowałem swoich sił w MMA, ale faktycznie sukces Szymona znacznie ułatwił moją obecną drogę. Nasze nazwisko cieszy się większym zainteresowaniem promotorów.

 

ZOBACZ TAKŻE: Martin Lewandowski zdradził plany KSW na 2021 rok

 

Debiut w zawodowym MMA masz już za sobą, ale co z przyszłością?

 

Podpisałem już kontrakt z jedną z czołowych, polskich organizacji. Pierwsza walka pod nowym szyldem planowana jest już na pierwszy kwartał 2021 roku. Na razie nie zapadła decyzja, w jakiej kategorii wagowej będę się bić, ale najbardziej odpowiadałaby mi półciężka.

 

Igor Marczak, AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie