Igrzyska olimpijskie w Tokio odbędą się bez względu na przebieg pandemii

Inne
Igrzyska olimpijskie w Tokio odbędą się bez względu na przebieg pandemii
fot. PAP
Japonia zapowiada, że zorganizuje igrzyska bez względu na przebieg pandemii.

- Igrzyska olimpijskie w Tokio odbędą się niezależnie od tego, jak rozwinie się pandemia koronawirusa - poinformował szef komitetu organizacyjnego letnich igrzysk olimpijskich Yoshiro Mori.

Jak poinformowała agencja prasowa AFP, szef komitetu organizacyjnego letnich igrzysk olimpijskich w Tokio zadeklarował, że Japonia zorganizuje najważniejszą sportową imprezę czterolecia bez względu na to, w jakim kierunku rozwinie się pandemia koronawirusa.

 

 

Yoshiro Mori poinformował również, że ściśle współpracuje z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim, by zrealizować ten plan.

 

- Musimy wykroczyć poza debatę na temat tego, czy zachować igrzyska, czy nie. Pytaniem jest, jak je zorganizujemy - dodał.


Pierwotnie igrzyska miały się odbyć w 2020 roku, jednak ze względu na pandemię zostały przełożone na lato 2021. Doniesienia, jakie w ostatnim czasie zaczęły docierać z Kraju Kwitnącej Wiśni, spowodowały, że i nad tym terminem pojawił się znak zapytania. W Tokio odnotowano bowiem w ostatnim czasie wzrost zachorowań na Covid-19. Premier Japonii Yoshihide Suga ogłosił więc 7 stycznia w stolicy i trzech okolicznych prefekturach stan wyjątkowy, który ma pozwolić na użycie bardziej stanowczych środków w walce z pandemią.

 

Tydzień temu podczas posiedzenia Komitetu Wykonawczego MKOl przewodniczący Thomas Bach prosił o cierpliwość w związku z niepewną sytuacją igrzysk.

 

- Prosimy o cierpliwość i zrozumienie. Jest za wcześnie, by o czymkolwiek decydować. Nie tracimy czasu i energii na rozważania. Skupiamy się na tym, by doprowadzić do organizacji igrzysk - powiedział wówczas Bach.

 

ZOBACZ TAKŻE: Węgierski Komitet Olimpijski potwierdził szczepienia sportowców

 

Planowany termin organizacji igrzysk olimpijskich w Tokio to 23 lipca - 8 sierpnia 2021 roku.

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie