Lazio się wzmacnia. Mussolini dołączył do zespołu

Piłka nożna
Lazio się wzmacnia. Mussolini dołączył do zespołu
fot. PAP
Być może już niedługo do pierwszej drużyny Lazio dołączy Romano Floriano Mussolini.

Romano Floriano Mussolini niedawno zadebiutował w drugim zespole Lazio. To prawnuk zbrodniarza wojennego, Benito. O 18-latku mówi się, że to spory talent, który za chwilę może pojawić się w pierwszej drużynie.

Nazwisko Mussolini nie jest tutaj żadną zbieżnością. 18-latek jest prawnukiem Il Duce, dyktatora i przywódcy faszystowskich Włoch w okresie drugiej wojny światowej. Sam zainteresowany zaznacza jednak, że nie interesuje się polityką i pragnie skupić się wyłącznie na futbolu.

 

Mussolini 27 stycznia skończył 18 lat i gra na prawej obronie. Do Lazio trafił w sezonie 2016/2017 dokąd trafił z AS Roma. Następnie powędrował na wypożyczenie, ale jego celem jest gra w pierwszym zespole Lazio. W poprzednim sezonie wystąpił w 14 meczach drużyny U-17 i strzelił jednego gola.

 

Zobacz także: Florentino Perez zakażony koronawirusem

 

- To bardzo duży talent, który przez ostatnie dwa lata dokonał wielkiego progresu. To wszystko dzięki jego ciężkiej pracy - powiedział Mauro Bianchessi, szkoleniowiec drużyn młodzieżowych Lazio.

 

Mussolini nie chce wypowiadać się na temat swojego bardziej znanego przodka, podobnie jak włodarze klubu, którzy uważają, że nazwisko nie ma znaczenia.

 

Ekipa Lazio po 20 rozegranych meczach zajmuje szóste miejsce w Serie A z dorobkiem 37 punktów.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze