Liga Mistrzyń: Godzina z prysznicem i wygrana Chemika Police

Chemik Police odniósł pewne zwycięstwo 3:0 w siatkarskiej Lidze Mistrzyń.

We wtorkowym meczu fazy grupowej rozgrywek Ligi Mistrzyń ekipa Grupa Azoty Chemika Police w pewnym stylu zwyciężyła na własnym parkiecie czeski zespół VK UP Ołomuniec 3:0. Siatkarki naszych południowych sąsiadów nawiązały rywalizację tylko w drugiej partii.

Zdecydowanym faworytem tego meczu były policzanki, która przed tym spotkaniem plasowały się na drugim miejscu z dorobkiem siedmiu punktów w grupie E rozgrywek Ligi Mistrzyń. Czeskie zawodniczki przegrały wszystkie mecze i nie zdobyły nawet jednego seta. To oznaczało, że każdy inny wynik niż pewny triumf Chemika byłby wielkim zaskoczeniem.

Gospodynie turnieju w Policach rozpoczęły wtorkowy mecz zgodnie z planem, obejmując wyraźne prowadzenie 14:5. W pewnym momencie zanosiło się na rekordowe zwycięstwo Chemika, który prowadził już różnicą piętnastu punktów! - 23:8. W samej końcówce czeski zespół zdołał przekroczyć barierę dziesięciu "oczek" i przegrać "tylko" 12:25.

Zupełnie inaczej potoczyła się druga partia, która mogła zaskoczyć wielu kibiców, zwłaszcza polickiego zespołu. O ile Chemik w pierwszej odsłonie był lepszy w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, o tyle w drugim secie przyjezdne znalazły sposób na nawiązanie walki z wyżej notowanymi rywalkami.

Zaczęło się pomyśli Chemika, który prowadził wyraźnie 4:0. Wydawało się, że będzie powtórka z pierwszej partii, lecz Ołomuniec doprowadził do remisu 10:10, aby następnie samemu wyjść na prowadzenie 14:12. Od tamtej pory gra toczyła się cios za cios i nikomu nie było dane wypracować sobie większej przewagi niż dwa punkty. Przy stanie 23:23 więcej nerwów na wodzy utrzymały policzanki, które rzutem na taśmę wygrały dwie kolejne akcje i podwyższyły prowadzenie w meczu.

Czeszki były wyraźnie podłamane takim scenariuszem i w trzecim secie nie potrafiły już nawiązać walki z Chemikiem. Policzanki szybko wypracowały sobie kilkupunktową przewagę, którą konsekwentnie powiększały. Trzecia odsłona przypominała tę premierową.

Chemik zgodnie z oczekiwaniami wygrał bez straty seta i uczynił ważny krok w stronę awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzyń. Już w środę policzanki zagrają z Dynamo Kazań.

VK UP Ołomuniec - Grupa Azoty Chemik Police 0:3 (12:25,23:25,17:25)