MŚ w hokeju: Łotwa wyłącznym gospodarzem turnieju

Zimowe
MŚ w hokeju: Łotwa wyłącznym gospodarzem turnieju
fot.

Międzynarodowa Federacja Hokeja (IIHF) poinformowała, że Łotwa będzie wyłącznym organizatorem mistrzostw świata, które były zaplanowane między 21 maja a 6 czerwca w Mińsku i Rydze. W połowie stycznia decyzją IIHF Białoruś straciła prawa współgospodarza.

Powodem podjęcia tej decyzji była obawa władz federacji o bezpieczeństwo związane z niepokojami politycznymi oraz pandemią Covid-19. IIHF zdecydowało we wtorek, że turniej zostanie rozegrany tylko w jednym kraju, po to, aby do minimum ograniczyć możliwość zakażenia koronawirusem podczas podróży.


Zobacz także: Pierwsza porażka Montreal Canadiens w regulaminowym czasie gry

 

Odebranie Białorusi organizacji turnieju było dużym ciosem dla prezydenta Aleksandra Łukaszenki, wielkiego fana tej dyscypliny sportu. Hokejowe mistrzostwa świata, organizowane razem z Łotwą, miały być największym wydarzeniem sportowym na Białorusi od sierpnia ubiegłego roku, gdy Łukaszenka ogłosił swoje zwycięstwo w wyborach prezydenckich, a opozycja uznała je za sfałszowane.

 

Po decyzji IIHF o odebraniu turnieju Białorusi, chęć jego organizacji zgłosiła m.in. Dania i Słowacja, ale ostatecznie zawody odbędą się tylko na Łotwie. 

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze