NHL: Boston Bruins dali popis. Wygrali przegrany mecz z Washington Capitals

"Niedźwiadki" dogoniły rywala w ostatniej kwarcie, po czym wyrwały mu zwycięstwo

Hokeiści Boston Bruins pokonali na wyjeździe Washington Capitals 5:3 w poniedziałkowym meczu ligi NHL. To była niesamowita pogoń za rywalem, "Niedźwiadki" przegrywały już bowiem 0:3. Świetna w ich wykonaniu była trzecia tercja, w której zdobyli cztery bramki.

W 14. minucie prowadzenie Capitals dał Zdeno Chara. 43-letni słynny słowacki obrońca do stołecznej ekipy dołączył w grudniu, po 14 latach gry dla bostończyków.

11 sekund później podwyższył Daniel Sprong, a w 29. minucie na 3:0 trafił John Carlson. Później jednak dominowali Bruins. Sygnał do odrabiania straty dał David Pastrnak. Czech trafił w 33. i 47. minucie.

W 54. wyrównał Craig Smith, a o wygranej "Niedźwiadków" w 58. i 59. minucie przesądzili Brandon Carlo i Brad Marchand.

- Stracone gole w trzeciej tercji nie są w tym wszystkim najgorsze. Bardziej nie podoba mi się to, że byliśmy tak bardzo zadowoleni z prowadzenia, że przestaliśmy atakować - powiedział trener Capitals Peter Laviolette.

Jego podopieczni trzybramkowe prowadzenie z Bruins roztrwonili również w sobotę. Wówczas jednak ostatecznie wygrali po dogrywce 4:3.

To była pierwsza w tym sezonie porażka Capitals w regulaminowym czasie gry. W tabeli East Division z 15 punktami zajmują drugie miejsce. Z takim samym dorobkiem prowadzi Philadelphia Flyers. Bruins (14 pkt i jeden rozegrany mecz mniej) plasują się na trzeciej pozycji.