PlusLiga: Nikodem Wolański nowym rozgrywającym Indykpolu AZS Olsztyn

Siatkówka
PlusLiga: Nikodem Wolański nowym rozgrywającym Indykpolu AZS Olsztyn
fot. Cyfrasport
Występujący ostatnio w estońskim klubie Saaremaa VK Nikodem Wolański dołączył do Indykpolu AZS Olsztyn.

Występujący ostatnio w estońskim klubie Saaremaa VK Nikodem Wolański dołączył do Indykpolu AZS Olsztyn. Umowa z nowym rozgrywającym będzie obowiązywała do końca obecnego sezonu siatkarskiej ekstraklasy - poinformował we wtorek olsztyński klub.

- Kiedy trener Daniel Castellani skontaktował się ze mną, myślałem, że rozmowa będzie dotyczyła kolejnego sezonu. Okazało się jednak, że możemy współpracować już teraz. Daniel jest najlepszym trenerem, z jakim do tej pory pracowałem i cieszę się, że mogę kontynuować z nim wspólną przygodę - powiedział nowy rozgrywający zespołu z Olsztyna.

 

We wtorkowym komunikacie klub podał również, że zawodnik będzie występował z numerem 17, a umowa będzie obowiązywała do końca obecnego sezonu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Polsat Sport pokaże turnieje siatkarskiej Champions League w Łodzi i Policach

 

Wolański ma 27 lat. Zaczynał w Norwidzie Częstochowa, z którym dwukrotnie zdobył tytuły mistrza Polski kadetów i juniorów. Na boiskach PlusLigi zadebiutował w 2013 r. w Effectorze Kielce, przez dwa następne sezony grał Transferze Bydgoszcz.

 

Jego pierwszym zagranicznym klubem był belgijski Noliko Maaseik, gdzie współpracował z obecnym szkoleniowcem Indykpolu i wywalczył wicemistrzostwo oraz superpuchar Belgii. W kolejnych sezonach reprezentował barwy Stali Nysa, Jastrzębskiego Węgla i szwajcarskiego TV Schoenenwerd. Obecny sezon Wolański rozpoczął w estońskim Saaremaa VK.

 

 

Indykpol AZS Olsztyn zajmuje obecnie 9. miejsce w tabeli PlusLigi.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze