PŚ w saneczkarstwie: Zawody w Szwajcarii po niemal dekadzie przerwy

Zimowe
PŚ w saneczkarstwie: Zawody w Szwajcarii po niemal dekadzie przerwy
fot. PAP

Natalia Domaradzka, Mateusz Sochowicz oraz dwójka Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski wystąpią w finałowych zawodach Pucharu Świata w saneczkarstwie w St. Moritz (6-7 lutego). Po niemal dekadzie przerwy rywalizacja znów odbędzie się w Szwajcarii.

– W porównaniu do mistrzostw świata, które od piątku do niedzieli rozgrywane były w niemieckim Koenigssee, w składzie nastąpiły zmiany. Do kraju wrócili już juniorzy Anna Bryk, duet Jakub Karaś/Mateusz Karaś, a także Natalia Jamróz i Kacper Tarnawski – powiedział trener reprezentacji Marek Skowroński.

 

W MŚ najlepiej spisali się liderzy kadry Chmielewski i Kowalewski, którzy dwukrotnie zajęli ósme miejsce (w tym w sprincie). Sochowicz był 16., zaś żadnej z zawodniczek nie udało się znaleźć w „20”. Z kolei sztafeta nie ukończyła rywalizacji.


Zobacz także: Nowe przeliczniki w skokach narciarskich? "Można dołożyć..."

 

– Warunki pogodowe były dość trudne, a najbardziej obawialiśmy się opadów deszczu lub śniegu. Na szczęście w zawodach mężczyzn i dwójek było dość znośnie. Gorsze warunki miały kobiety. Start zawodników uważam za udane, słabiej wypadły zawodniczki. Zaliczyliśmy zupełnie nieudany występ w sztafecie, gdzie mieliśmy prawie pewne siódme miejsce. Przed tym sezonem mieliśmy dużo mniej ślizgów treningowych, a powodem kłopoty zdrowotne, koronawirus, kwarantanna... – przyznał szkoleniowiec.

 

We wtorek biało-czerwoni rozpoczynają treningi przed ostatnim pucharem w St. Moritz.

 

– Ciekawostką jest fakt, że to naturalny tor, a jego budowa trwa trzy-cztery tygodnie. Niektóre europejskie obiekty są w tym roku wcześniej niż zwykle rozmrażane, a ten w Szwajcarii będzie czynny do marca – dodał Skowroński.

 

Poprzednio MŚ w Szwajcarii odbył się w 2012 roku, a z Polaków startowali tylko Ewa Kuls i Maciej Kurowski. Bardzo dobrze spisała się Kuls, która uplasowała się na 12. pozycji.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie