Sprawdził się czarny scenariusz w sprawie Krystiana Bielika. Czeka go bardzo długa przerwa

Piłka nożna
Sprawdził się czarny scenariusz w sprawie Krystiana Bielika. Czeka go bardzo długa przerwa
fot. PAP/PA
Niestety potwierdziły się fatalne prognozy dotyczące kontuzji Krystiana Bielika.

Niestety potwierdziły się fatalne prognozy dotyczące kontuzji Krystiana Bielika. Według doniesień portalu Sport.pl, reprezentant Polski, który na co dzień występuje w Derby County, po raz drugi zerwał więzadła krzyżowe w kolanie.

Bielik z powodu kontuzji - na noszach i ze łzami w oczach - opuścił boisko w 36. minucie podczas meczu ligowego Championship, w którym Derby County mierzyły się z Bristol City (1:0). Według obserwatorów, uraz polskiego piłkarza wyglądał bardzo poważnie. I niestety te przewidywania się potwierdziły.

 

Informacje przekazane przez portal Sport.pl mówią, że Bielik otrzymał wyniki badań w poniedziałkowy wieczór. Według nich sprawdził się najczarniejszy scenariusz. 23-letni pomocnik zerwał więzadła krzyżowe w tym samym kolanie, co w zeszłym roku.

 

Bielik w połowie stycznia ubiegłego roku w spotkaniu drużyny młodzieżowej "Baranów" doznał zerwania więzadeł w kolanie i w efekcie pauzował ok. 10 miesięcy. Wrócił na boisku w grudniu i szybko stał się wiodącą postacią zespołu prowadzonego przez słynnego Wayne'a Rooneya, który niedawno przerwał karierę piłkarską, by skupić się na pracy szkoleniowej.

 

ZOBACZ TAKŻE: Polski napastnik zagra na Malcie. Związał się już z osiemnastym klubem!

 

Bielik zdobył dwa gole w 13 spotkaniach Championship i zbierał wiele pochwał za swoją grę. - Trudno na gorąco powiedzieć coś konkretnego. Myślę, że najbliższe dni pokażą, co się stało. Mam nadzieję, że kontuzja nie okaże się bardzo poważna, bo to ważna postać naszej drużyny - przyznał Rooney po feralnym dla Bielika meczu.

 

Jesienią 2019 roku Bielik zaczął występować w reprezentacji Polski. Rozegrał dotychczas trzy mecze w ekipie narodowej. Poprzedni uraz wykluczyłby go z mistrzostw Europy, które miały się odbyć latem 2020 roku, ale zostały przełożone na 2021. Sonduje się, że przerwa byłego zawodnika Legii Warszawa oraz Lecha Poznań może potrwać nawet 9 miesięcy. W najlepszym przypadku czołowy gracz ekipy "Baranów" może wrócić do gry po pół roku.

 

Zespół Derby County, którego barwy reprezentuje także Kamil Jóźwiak, po trzecim z rzędu zwycięstwie przesunął się na 18. pozycję w tabeli 24-zespołowej ligi. Prowadzi spadkowicz Norwich City, którego piłkarzem jest Przemysław Płacheta.

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie