Alkohol podczas MŚ 2022? Tylko dla specjalnych gości

Piłka nożna
Alkohol podczas MŚ 2022? Tylko dla specjalnych gości
fot. PAP
Najbliższe mistrzostwa świata w piłce nożnej odbędą się w 2022 roku w Katarze.

Alkohol powinien być dostępny tylko dla zaproszonych gości, mających bilety uprawniające do zasiadania w lożach - poinformowała firma odpowiedzialna za przygotowanie oferty dla specjalnych kibiców podczas piłkarskich mistrzostw świata w Katarze w 2022.

Ceny specjalnych zaproszeń-biletów, które umożliwią skorzystanie z VIP-owskich miejsc oraz cateringu rozpoczynają się od... 4950 dolarów. W ofercie alkoholowej mają znaleźć się m.in. szampany wybierane przez profesjonalnych sommelierów.

 

ZOBACZ TAKŻE: Sensacja w Pucharze Niemiec! Bayer Leverkusen odpadł z czwartoligowcem

 

W krajach muzułmańskich spożywanie alkoholi jest zabronione. W Katarze sprzedaż jest ściśle nadzorowana przez państwo - zaledwie kilka barów i restauracji powiązanych z luksusowymi hotelami ma licencje na jego sprzedaż. W jedynym, kontrolowanym przez państwo sklepie z trunkami, sprzedaje się alkohole tylko posiadaczom licencji.

 

Liczne pytania FIFA do organizatorów MŚ 2022 dotyczące możliwości spożywania przez zwykłych kibiców różnych napojów alkoholowych w trakcie rozgrywania meczów mundialu pozostają ciągle bez odpowiedzi.

 

Na początku roku sekretarz generalny komitetu organizacyjnego MŚ Hassan al-Thawadi oświadczył, że: „alkohol nie jest częścią naszej kultury, ale elementem gościnności”. 

PN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie