Centrum treningowe portugalskiej kadry przekształcone tymczasowo w szpital

Piłka nożna
Centrum treningowe portugalskiej kadry przekształcone tymczasowo w szpital
fot. PAP
I w opinii pracowników, i chorych, warunki są zdecydowanie lepsze niż w "zwykłych" klinikach.

Położone w pobliżu Lizbony centrum treningowe portugalskiej reprezentacji piłkarskiej, w którym przed spotkaniami np. eliminacji mistrzostw świata czy Europy trenuje m.in. Cristiano Ronaldo, zostało przekształcone tymczasowo w szpital dla pacjentów z Covid-19.

Obecnie do kompleksu kadry narodowej trafiają chorzy i zajmują pokoje, w których przed meczami przebywają najlepsi portugalscy zawodnicy.

 

W bazie reprezentacji na pacjentów czeka m.in. torba z upominkami, tj. książkami o futbolu i szalikiem reprezentacji. Natomiast po wypisaniu ze szpitala zabierają do domu koszulkę ze swoim nazwiskiem.

 

- Kiedy ludzie tutaj przyjeżdżają, myślą, że są na wakacjach, a nie w sytuacji odzyskiwania zdrowia. To wspaniałe miejsce – przyznał lekarz Radic Nordin. Z balkonów widać m.in. boiska.

 

Baza reprezentacji od pewnego czasu jest wykorzystywana w walce z pandemią. W Portugalii zmarło ponad 13 tys. osób na koronawirusa, a przypadków zachorowań odnotowano 732 tys.

 

ZOBACZ TAKŻE: Polscy sportowcy bez priorytetu przy szczepieniu na COVID-19

 

Pacjenci kierowani do futbolowej placówki zajmują w pełni wyposażone sale na dwóch z trzech kondygnacji. Posiłki przygotowywane przez szefa kuchni Football City dostarczane są prosto do ich pokojów. I w opinii pracowników, i chorych, warunki są zdecydowanie lepsze niż w "zwykłych" klinikach.

AŁ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie