Kontuzja Krystiana Bielika. Tomasz Hajto skrytykował Wayne'a Rooneya

Piłka nożna
Kontuzja Krystiana Bielika. Tomasz Hajto skrytykował Wayne'a Rooneya
Fot. Polsat Sport
Tomasz Hajto w krytycznych słowach odniósł się do ostatnich decyzji Wayne'a Rooneya.

Krystian Bielik doznał poważnego urazu w ostatnim spotkaniu ligowym Derby County z Bristol City. Reprezentant Polski po raz drugi zerwał więzadła krzyżowe w prawym kolanie. W związku z tym ponownie czeka go niemal roczna przerwa od grania. Na kanale "Prawda Futbolu" Tomasz Hajto skrytykował trenera Bielika Wayne'a Rooneya, który jego zdaniem w niewłaściwy sposób przywracał polskiego pomocnika do regularnej gry.

W rozmowie na kanale "Prawda Futbolu" Roman Kołtoń i Tomasz Hajto dyskutowali na temat okoliczności urazu 22-latka. Były reprezentant Polski winą za poważną kontuzję Bielika obarczył Rooneya. W jego opinii szkoleniowiec Derby County, nie zważając na poprzednią kontuzję Polaka, bardzo szybko narzucił mu dużą intensywność gry, co przyczyniło się do odnowienia się kontuzji.  

 

- Wayne Rooney był wybitnym piłkarzem, ale jako trener kompletnie nie ma doświadczenia. Jak piłkarz wraca po kontuzji, to trzeba mu dozować grę. Nie można tego chłopaka wrzucać co trzy dni w mecz - zaznaczył Hajto. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Jerome Boateng rozstał się z polską modelką (ZDJĘCIA)

 

Ponadto były reprezentant Polski zarzucił Rooneyowi brak doświadczenia trenerskiego. Całą winą za kontuzję Bielika obciążył legendarnego napastnika oraz jego współpracowników. 

 

- Brak okresu przygotowawczego i brak doświadczenia sztabu szkoleniowego doprowadziły do takiej sytuacji, jaka się stała. Ja bym nie winił Bielika. Za to w stu procentach winiłbym Rooneya. Wrzucił go w normalny trening i normalne mecze, a tak nie wolno robić - powiedział były reprezentant Polski. 

 

Bielik po powrocie z pierwszej rekonwalescencji spisywał się świetnie w Championship. Polski pomocnik wyrósł na czołową postać Derby County oraz całej ligi. Niestety, w miniony weekend ponownie zerwał więzadła krzyżowe w kolanie, przez co czeka go kolejna rehabilitacja. Jest już również pewne, że Bielik nie zagra na tegorocznych mistrzostwach Europy. 

 

Całość w poniższym materiale wideo. 

 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie