PlusLiga: Dwóch siatkarzy Jastrzębskiego Węgla zakażonych koronawirusem

Siatkówka
PlusLiga: Dwóch siatkarzy Jastrzębskiego Węgla zakażonych koronawirusem
fot. Cyfrasport
Dwóch siatkarzy Jastrzębskiego Węgla jest zakażonych koronawirusem.

Dwóch siatkarzy Jastrzębskiego Węgla jest zakażonych koronawirusem. Czują się dobrze i przechodzą chorobę łagodnie. Część zawodników i trenerzy, którzy wcześniej nie byli zakażeni, zostało poddanych izolacji i czekają na decyzję sanepidu – poinformował klub.

Testy zostały przeprowadzone po wtorkowym zaległym meczu PlusLigi ze Stalą Nysa, który jastrzębianie we własnej hali 3:0. Pierwotnie to spotkanie miało zostać rozegrane w listopadzie, jednak wtedy też w śląskiej drużynie było ognisko koronawirusa.

 

- Tzw. ozdrowieńcy z naszej drużyny mogą nadal uczestniczyć w treningach. Kryzysowa sytuacja dotyczy sztabu szkoleniowego, w którym tylko jedna osoba, a mianowicie jeden z fizjoterapeutów, nie będzie objęta kwarantanną - wyjaśnił rzecznik klubu Marcin Fejkiel.

 

Jastrzębski Węgiel z powodu zakażeń nie zagrał w pierwszym – rozgrywanym w grudniu w Berlinie - turnieju grupowym LM, co skończyło się trzema porażkami walkowerem po 0:3 w setach i 0-75 w punktach z Zenitem Kazań, słoweńskim ACH Volley Lublana i niemieckim Berlin Recycling Volleys.

 

Zobacz także: ZAKSA pokonana po raz pierwszy! Asseco Resovia wygrała w Hali Azoty

 

Polski zespół stracił szansę na awans do ćwierćfinału, jednak władze klubu i nowy trener Andrea Gardini, prowadzący drużynę od tygodnia, zapowiadali chęć udziału w zawodach w Kazaniu.

 

Włoski szkoleniowiec zastąpił pod koniec stycznia zwolnionego Australijczyka Luke’a Reynoldsa. - Sytuacja, w której znalazł się klub, ma miejsce mimo stosowania się zawodników, sztabu szkoleniowego oraz pracowników do zaleceń lekarzy i specjalistów, uregulowań ustawowych oraz wytycznych Polskiej Ligi Siatkówki S.A. Wdrożyliśmy również własne działania profilaktyczne, nie tylko podczas meczów w jastrzębskiej hali, ale i w codziennym funkcjonowaniu klubu – dodał rzecznik.

 

 

Jastrzębianie w piątek mają – zgodnie z terminarzem – zagrać u siebie z Ślepskiem Malow Suwałki. O sytuacji została poinformowana Europejska Konfederacja Siatkówki (CEV).

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze