Sylwester Kołecki podpisał kontrakt z Babilon MMA

Sporty walki
Sylwester Kołecki podpisał kontrakt z Babilon MMA
fot. Polsat Sport
Sylwester Kołecki podpisał kontrakt z Babilon MMA

Młodszy brat Szymona Kołeckiego podpisał kontrakt z Babilon MMA. 33-letni Sylwester Kołecki (1-0, 1 KO) związał się z organizacją kierowaną przez Tomasza Babilońskiego na kilka lat. Od występów w Babilon MMA swoją karierę zaczynał w 2017 roku także Szymon Kołecki (9-1, 8 KO), który dziś występuje w KSW.

- Podpisałem kontrakt z jedną z czołowych, polskich organizacji MMA. Moja walka pod nowym szyldem planowana jest jeszcze na pierwszy kwartał 2021 roku, ale cały czas nie wiem, czy będę się bić w kategorii ciężkiej czy półciężkiej. Osobiście wolałbym tę drugą - powiedział w rozmowie z Igorem Marczakiem.

 

Po tych słowach kibice zaczęli zastanawiać się, gdzie Kołecki będzie kontynuował swoją karierę. Teraz już wiemy, że miał na myśli Babilon MMA.

Zobacz także: Walka Narkun - Kołecki? Mistrz KSW zabrał głos

 

Sylwester Kołecki, podobnie jak starszy brat (złoty i srebrny medalista olimpijski), przez wiele lat uprawiał podnoszenie ciężarów na poziomie międzynarodowym. W trakcie 17-letniej kariery zdobył m.in. złoty medal Mistrzostw Europy Juniorów w 2007 roku. Tę przygodę zakończył w 2014 roku.

 

Mieszane sztuki walki Sylwester Kołecki trenuje od 2019 roku, szkoląc się w Akademii Sportów Walki Wilanów oraz klubie Elitarni MMA Oborniki Śląskie. W swoim debiucie w klatce we wrześniu ubiegłego roku potrzebował zaledwie 17 sekund na rozprawienie się z Aleksandrem Joketiciem.

Informacja Prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie