Wymarzony debiut Marcina Bułki w nowym klubie

Marcin Bułka w niedzielę wypożyczony do końca sezonu z Paris Saint-Germain do drugoligowego LB Chateauroux.

Marcin Bułka w niedzielę został wypożyczony do końca sezonu z Paris Saint-Germain do drugoligowego LB Chateauroux, a już dwa dni później zadebiutował w nowej drużynie. LB Chateauroux z Bułką w składzie odniosło okazałe zwycięstwo w 23. kolejce Ligue 2 nad FC Chambly Oise. Drużyna Polaka pokonała wyżej notowanego rywala aż 4:0 (0:0).

Pod koniec września - również na zasadzie wypożyczenia - Bułka trafił z PSG do hiszpańskiego drugoligowca FC Cartagena, lecz grał tam niewiele i umowę rozwiązano. Polski bramkarz w tym sezonie rozegrał również jeden mecz w drużynie mistrza Francji. Wtorkowy debiut w LB Chateauroux oznacza, że 21-latek w tym sezonie grał już w barwach trzech zespołów.

We wtorkowym meczu do przerwy bramek nie było. Z kolei w drugiej połowie drużyna Bułki miała ułatwione zdanie, ponieważ jeszcze w pierwszej odsłonie Maxence Derrien został ukarany czerwoną kartką. Obrońca FC Chambly Oise "wyleciał" z boiska w 44. minucie.

Po zmianie stron gospodarze wyszli na prowadzenie w 55. minucie, gdy rzut karny na gola zamienił Romain Grange. W 72. minucie wynik podwyższył rezerwowy napastnik Ckene Doucore. Kolejne dwa gole dla gospodarzy padły w samej końcówce.

Najpierw piłkę do bramki pięć minut przed końcem meczu skierował Yanis Merdji. Kolega klubowy Bułki zaliczył prawdziwe wejście smoka na murawę, gdyż niespełna minutę wcześniej się na niej pojawił. Dzieła zniszczenia dokonał także rezerwowy - Doucore, który tego dnia strzelił swojego drugiego gola.

Nowy zespół Bułki - LB Chateauroux nadal zajmuje ostatnie, 20. miejsce w Ligue 2. Do miejsca dającego utrzymanie na zapleczu francuskiej elity zespół ze środkowej części kraju traci pięć punktów.

Wcześniej młodzieżowy reprezentant Polski był piłkarzem m.in. Chelsea, gdzie występował w zespole juniorów bądź w drużynie U-23.