Z Fortuna 1 Ligi do ligi włoskiej. Jakub Sangowski wypożyczony do Cagliari

Piłka nożna
Z Fortuna 1 Ligi do ligi włoskiej. Jakub Sangowski wypożyczony do Cagliari
fot. PAP/EPA
Piłkarze pierwszej drużyny Cagliari Calcio.

Od kilku lat Włosi chętnie stawiają na polskich piłkarzy. Kolejnym naszym zawodnikiem, który wyjechał do Włoch jest Jakub Sangowski. Pomocnik został wypożyczony z Zagłębia Sosnowiec do Cagliari Calcio do końca sezonu. W umowie zawarto opcję transferu definitywnego z trzyletnim kontraktem dla młodego zawodnika.

Niespełna 19-letni pomocnik pochodzący z Poznania w tym sezonie rozegrał trzy mecze w Fortuna 1 Lidze. Wychowanek poznańskiej Warty spędził jednak na murawie zaledwie 30 minut.

 

W Cagliari występuje obecnie obrońca reprezentacji Polski - Sebastian Walukiewicz. Z kolei w przeszłości barwy klubu ze stolicy Sardynii reprezentował Bartosz Salamon.

 

ZOBACZ TAKŻE: Polski napastnik zagra na Malcie. Związał się już z osiemnastym klubem!

 

Sangowski będzie występował w drużynie Primavery (młodzieżowy zespół) włoskiego klubu. Niewykluczone, że młody Polak "załapie" się na treningi z seniorskim zespołem Cagliari Calcio. Wówczas miałby okazję do boiskowych spotkań z o dwa lata starszym rodakiem - Walukiewiczem. Niespełna 21-letni obrońca w tym sezonie wystąpił w 17 meczach Serie A.

 

 

W barwach Sardyńczyków w zespole Primavery w zeszłym sezonie występował polski napastnik - Maciej Mas. Atakujący z Polski rozegrał wówczas w ekipie z Cagliari 6 meczów, w których strzelił 4 gole.

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze