Czerwona kartka Jana Bednarka anulowana. Polak zagra w sobotnim meczu z Newcastle

Jan Bednarek został niesłusznie ukarany czerwoną kartką w meczu z Manchester United.

Czerwona kartka, którą Jan Bednarek ujrzał w 86. minucie spotkania z Manchesterem United, została anulowana. Taką decyzję podjęła ligowa komisja działająca przy FA. To oznacza, że polski obrońca będzie mógł zagrać w sobotnim meczu Southampton z Newcastle.

Bednarek dostał w czwartek dobrą wiadomość. Czerwona kartka, którą ujrzał pod koniec meczu z Manchester United, została anulowana. Polak w 86. minucie spotkania zatrzymywał Anthony'ego Martiala we własnym polu karnym, co sędzia niesłusznie zinterpretował jako pozbawienie go "oczywistej okazji bramkowej". Arbiter nie zawahał się i wyciągnął czerwony kartonik wysyłając Bednarka prosto do szatni.

To nie był koniec złych wiadomości dla Southampton, które przegrywało już wynikiem 0:6. Po zejściu reprezentanta Polski "Czerwone Diabły" zdołały wbić "Świętym" jeszcze trzy gole i zakończyły to spotkanie wynikiem aż 0:9!

Southampton FC od razu odwołał się do ligowej komisji, która błyskawicznie rozpatrzyła wniosek "Świętych" o odwołanie kary zawieszenia na jedno spotkanie. W czwartek Jan Bednarek dostał wiadomość, że będzie mógł zagrać w sobotnim meczu przeciwko Newcastle.

W tym sezonie Jan Bednarek wystąpił w wyjściowym składzie we wszystkich meczach Southampton w Premier League. W następnym spotkaniu, m.in. dzięki odwołanej karze, także powinien pojawić się w pierwszej jedenastce.