EBL: Niespodzianki nie było. HydroTruck Radom przegrał z Enea Zastalem BC Zielona Góra

Cecil Williams był najskuteczniejszym graczem Enea Zastalu BC w wygranym meczu w Radomiu

HydroTruck Radom przegrał z Enea Zastalem BC Zielona Góra 70:93 (24:17, 13:30, 17:24, 16:22) w ostatnim spotkaniu 24. kolejki Energa Basket Ligi. Tylko na początku spotkania gospodarze potrafili dotrzymać kroku liderowi rozgrywek, wygrali nawet pierwszą kwartę. Później dominowała już drużyna trenera Żana Tabaka i niespodzianki nie było. Najlepszym graczem Enea Zastalu był Cecil Williams z 22 punktami i trzema zbiórkami. 18 punktów dla HydroTrucka zdobył Dayon Griffin.

Gospodarze w pierwszych minutach zaskoczyli mistrzów Polski. Po "trójce" Dayona Griffina prowadzili nawet 10:2. Dzięki kolejnemu trafieniu z dystansu tego samego gracza ich przewaga wzrosła do 10 punktów. HydroTruck długo potrafił utrzymywać taką różnicę, mimo starań Łukasza Koszarka i Iffe Lundberga. Po 10 minutach było 24:17.

Od początku drugiej kwarty Enea Zastal wziął się za odrabianie strat. Udało się to dość szybko, a po "trójce" Williamsa zielonogórzanie wyszli na prowadzenie. Wyraźnie rozpędzili się w ofensywie i prezentowali coraz mocniejszą obronę. Z minuty na minutę coraz lepiej prezentował się Geoffrey Groselle, a po "trójce" Filipa Puta pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gości 47:37.

Na początku trzeciej kwarty "trójki" Lundberga i Williamsa powiększyły przewagę przyjezdnych do 17 punktów. Trafienia Robertsa Stumbrisa lekko zmniejszały tę różnicę, ale nie było wątpliwości, że to ekipa z Zielonej Góry kontrolowała wydarzenia na parkiecie. Po 30 minutach wygrywała 71:54.

W ostatniej części meczu niewiele się zmieniło, poza tym, że lider EBL powiększał przewagę. W pewnym momencie prowadzenie gości wzrosło do 24 punktów, a HydroTruck, któremu koszykarze Enea Zastalu BC pozwolili się "wyszumieć" w pierwszej kwarcie, nie był w stanie w żaden sposób im zagrozić. W końcówce obaj trenerzy wprowadzili na parkiet młodszych zawodników, którzy rzadko dostają szansę zaprezentowania się w meczach ekstraklasy.

Zielonogórzanie wygrali 22. mecz obecnego sezonu. Gospodarze, którzy na koncie mają zaledwie sześć wygranych, ponieśli 18. porażkę i w tabeli Energa Basket Ligi wyprzedzają tylko Polpharmę Starogard Gdański.

HydroTruck Radom - Zastal Enea BC Zielona Góra 70:93 (24:17, 13:30, 17:24, 16:22)

HydroTruck Radom: Dayon Griffin 18, Jabarie Hinds 13, Roberts Stumbris 12, Danilo Ostojic 8, Filip Zegzuła 7, Daniel Wall 3, Aleksander Lewandowski 3, Jakub Zalewski 2, Brett Prahl 2, Jakub Domański 2, Marcin Tomaszewski 0, Marcin Piechowicz 0.

Zastal Enea BC Zielona Góra: Cecil Williams 22, Geoffrey Groselle 16, Rolands Freimanis 16, Gabriel Iffe Lundberg 14, Janis Berzins 9, Łukasz Koszarek 6, Filip Put 5, Kris Richard 3, Kacper Traczyk 2, Kacper Porada 0, Mikołaj Siminski 0, Nikodem Klocek 0.