Etoile de Besseges: Timothy Dupont wygrał drugi etap, 25. miejsce Łukasza Wiśniowskiego

Belg Timothy Dupont (Bingoal - Wallonie Bruxelles) wygrał drugi etap wyścigu kolarskiego Etoile de Besseges z Saint Genies do La Calmette (154 km). Najszybszy z Polaków Łukasz Wiśniowski (Qhubeka ASSOS) był 25. Liderem pozostaje Francuz Christophe Laporte (Cofidis).

33-letni Dupont finiszował na czele peletonu składającego się z 95 kolarzy. Wyprzedził Francuza Pierre'a Barbiera (DELKO) i mistrza Europy Włocha Giacomo Nizzolo (Qhubeka). Na 35. miejscu etap ukończył Łukasz Owsian (Arkea Samsic), a Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers) był 93. - wszyscy w czasie 3:35.15.

Dwie kraksy w grupie czołowej - na 3,5 km oraz na ostatnim rondzie na 500 m przed metą - odebrały szanse szykującym się do finiszu innym specjalistom sprintu. Na szosie leżał m.in. Norweg Edvald Boasson Hagen (Total Direct Energie).

Po dwóch etapach Laporte wyprzedza Duponta o dwie sekundy oraz innego Francuza Nacera Bouhanniego (Arkea Samsic) o cztery. Wiśniowski zajmuje 29. miejsce, 43. jest Kwiatkowski, a 73. Owsian - wszyscy ze stratą 12 sekund do lidera.

Obsada pięcioetapowego wyścigu jest bardzo silna, ponieważ z powodu pandemii odwołano zaplanowane w tym czasie inne zawody, m.in. Dookoła Walencji. Rywalizacja zakończy się w niedzielę jazdą indywidualną na czas w Ales (10,7 km).