Floyd Mayweather stoczy trzy walki pokazowe? "Kategoria wagowa nie ma dla mnie znaczenia"

Sporty walki
Floyd Mayweather stoczy trzy walki pokazowe? "Kategoria wagowa nie ma dla mnie znaczenia"
Fot. PAP
Floyd Mayweather liczy na kilka kasowych starć z celebrytami w 2021 roku.

Floyd Mayweather Jr (50-0, 27 KO) pochwalił się planami na 2021 rok. Legendarny pięściarz zamierza stoczyć minimum trzy walki pokazowe. Wśród jego potencjalnych rywali znaleźli się bracia Logan i Jake Paul oraz słynny raper 50 Cent.

"Money" miał wyjść do ringu 20 lutego, a jego przeciwnikiem miał być wspomniany Logan Paul. Starcie zostało jednak przełożone ze względu na zaskakująco słabe zainteresowanie walką. Ponadto pojedynek został ogłoszony rok temu, czyli jeszcze przed rozpoczęciem pandemii. Wszystko wskazuje jednak na to, że pomysł walki niepokonanego na zawodowym ringu pięściarza z youtuberem wkrótce powróci. W rozmowie ze Sky Sports Mayweather stwierdził, że wciąż liczy na to, iż dojdzie do pojedynku. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Canelo Alvarez: Jak zarobić 66 milionów w sześć miesięcy?!

 

Innym rywalem, z którym 43-latek w 2021 roku chciałby stanąć w ringu, jest Jake Paul. Młodszy brat Logana również jest youtuberem. Obecnie 24-latek przygotowuje się do walki bokserskiej z Benem Askrenem. Do starcia Paula z byłym zawodnikiem MMA dojdzie w kwietniu. Mayweather podkreśla, że interesują go kasowe walki z obydwoma braćmi. 

 

- Oczywiście jedną z moich walk będzie starcie z Loganem. Natomiast jeśli Jake poradzi sobie z Askrenem, zawalczę również z nim - powiedział utytułowany pięściarz w rozmowie ze Sky Sports. 

 

Co ciekawe, bracia Paul to nie jedyni rywale, z którymi "Money" chciałby wystąpić w walkach pokazowych w tym roku. Kolejnym rywalem, który znajduje się w kręgu zainteresowań Mayweathera, jest 50 Cent. Do walki legendy boksu z legendą rapu miałoby dojść pod koniec 2021 roku. 

 

- Słyszałem również, że 50 Cent mógłby ze mną walczyć, ale twierdzi, że jestem za mały. W żadnej z walk kategoria wagowa nie ma dla mnie znaczenia. Bracia Paul zarobią ogromne pieniądze na tych wydarzeniach, ale w walce z 50 Centem zwycięzca powinien wziąć wszystko - mówił wielokrotny mistrz świata. 

 

 

Mayweather ma za sobą imponującą karierę pięściarską. Na zawodowym ringu wygrał 50 walk, z czego 27 zakończył przed czasem. "Money" walcząc zawodowo nie poniósł żadnej porażki. Wielokrotnie zdobywał tytuły mistrzowskie różnych federacji w różnych kategoriach wagowych. W swojej karierze w pokonanym polu zostawił m.in. Saula Alvareza, Manny'ego Pacquiao oraz Conora McGregora. Ponadto ma na koncie brązowy medal zdobyty na igrzyskach olimpijskich w Atlancie.

mtu, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze