Klubowe Mistrzostwa Świata: Egipski Al Ahly półfinałowym rywalem Bayernu Monachium

Piłkarze egipskiego zespołu Al Ahly będą półfinałowymi rywalami Bayernu Monachium w klubowych mistrzostwach świata w Katarze. W czwartkowym ćwierćfinale pokonali ekipę gospodarzy Al-Duhail 1:0. Zwycięską bramkę w 30. minucie meczu strzelił Hussein El Shahat.

Bawarczycy (zwycięzcy Ligi Mistrzów), których napastnikiem jest Robert Lewandowski, do gry wkroczą właśnie od półfinału. Zaplanowany on jest na 8 lutego. Dzień wcześniej o finał zagrają meksykański Tigres UANL z brazylijskim Palmeiras Sao Paulo, triumfatorem Copa Libertadores.

Zespół Tigres UANL pokonał w ćwierćfinale południowokoreański Ulsan Hyundai 2:1. W inauguracyjnym meczu pierwsi gola zdobyli Koreańczycy, ale jeszcze przed przerwą dwukrotnie do ich bramki piłkę posłał Andre-Pierre Gignac.

35-letni Francuz, były zawodnik m.in. FC Toulouse i Olympique Marsylia, występuje w ekipie z Monterrey od 2015, a z dorobkiem 146 goli jest już jej najlepszym strzelcem w historii.

Pierwotnie najlepsze drużyny poszczególnych konfederacji miały rywalizować w grudniu, ale pandemia koronawirusa sprawiła, że turniej przesunięto na luty. Właśnie ze względu na obostrzenia sanitarne w Nowej Zelandii z mistrzostw wycofał się przedstawiciel Oceanii - Auckland City i w imprezie rywalizuje tylko sześć zespołów.

Na trybunach pojawiły się niewielki grupy kibiców. Warunkiem organizatorów był negatywny wynik testu na COVID-19. Ponadto obowiązkowe jest m.in. zasłonięcie ust i nosa, dystans społeczny i stosowanie środków dezynfekujących.

Turniej potrwa do 11 lutego.

W poprzedniej edycji KMŚ, pod koniec 2019 roku, Liverpool pokonał w finale brazylijskie Flamengo Rio de Janeiro 1:0 po dogrywce.

W grudniu ma się odbyć edycja KMŚ za rok 2021.

Wyniki i program turnieju:

Ćwierćfinały:

Tigres UANL (Meksyk) - Ulsan Hyundai (Korea Płd.) 2:1 (2:1)
Bramki: dla Tigres - Andre-Pierre Gignac (38, 45+5-karny); dla Ulsan Hyundai - Ki-Hee Kim (24).

Al-Duhail (Katar) - Al Ahly (Egipt) 0:1 (0:1)
Bramka: Hussein El Shahat (30).