Liga Mistrzyń: Zwycięstwo na otarcie łez! Siatkarki Developresu ograły Savino Del Bene Scandicci

W spotkaniu grupy A turnieju Ligi Mistrzyń w Schwerinie Developres SkyRes Rzeszów pokonał Savino Del Bene Scandicci 3:1. Na pożegnanie z obecną edycją tych rozgrywek rzeszowianki odniosły swe pierwsze zwycięstwo.

Spotkanie nie miało już znaczenia dla układu tabeli. Siatkarki ze Scandicci zapewniły już sobie awans i pierwszą pozycję w grupie A, rzeszowianki nie miały natomiast szans na opuszczenie ostatniego miejsca w tabeli.

Pierwszy set toczył się przy przewadze zawodniczek Developresu, które efektownie rozpoczęły to spotkanie (4:0), a później utrzymywały przewagę (8:4, 16:12, 21:17). Rywalki zdołały jednak odrobić straty w końcówce, wykorzystując problemy rzeszowianek w przyjęciu. Po asie serwisowym Magdaleny Stysiak było 22:22. Seta zakończyła długa i zacięta rywalizacja na przewagi. Zwieńczyły ją dwa błędy po stronie Developresu, co oznaczało porażkę 33:35 po walce trwającej blisko 40 minut!

Mimo porażki w takich okolicznościach, podopieczne trenera Stephane Antigi nie rezygnowały z walki w kolejnych setach. W drugim toczyły zaciętą walkę z rywalkami, a kluczowa dla jego losów okazała się punktowa seria od stanu 16:16 do 21:16. W końcówce utrzymały przewagę, a zepsuty serwis Stysiak ustalił wynik na 25:22.

W trzeciej odsłonie rzeszowianki odskoczyły rywalkom w środkowej części (17:11). Rywalki zerwały się do odrabiania strat, ale Developres utrzymał przewagę. Skuteczny atak Kiery Van Ryk przyniósł im ostatni punkt (25:22).

Początek czwartej partii toczył się przy przewadze ekipy z Italii (6:9). Drużyna z Rzeszowa zdołała jednak odzyskać inicjatywę i w środkowej części seta znów popisały się imponującą serią wygranych akcji (18:12). Siatkarki ze Scandicci nie rezygnowały i zdołały odrobić straty – zagranie Kimberly Drewniok przyniosło wyrównanie na 22:22. Punktowy blok dał rzeszowiankom piłkę meczową (24:23), ale set zakończył się rywalizacją na przewagi. Atak Magdaleny Grabki i pomyłka Drewniok rozstrzygnęły ją na korzyść Developresu (28:26).

To jedyna wygrana Developresu w obu turniejach fazy grupowej LM. W Schwerinie przegrały 2:3 z SSC Palmberg Schwerin i 0:3 z Unet e-work Busto Arsizio.

Najwięcej punktów: Kiera Van Ryk (36), Zuzanna Efimienko-Młotkowska (15), Alexandra Lazić (14) – Developres; Megan Courtney (12), Kimberly Drewniok (10), Marina Lubian (10), Magdalena Stysiak (9) – Scandicci. Wiodącą zawodniczką rzeszowskiej ekipy znów była kanadyjska atakująca Van Ryk (31/67 = 46% skuteczności w ataku + 1 as serwisowy + 4 punktowe bloki).

Rzeszów: Marta Krajewska, Jelena Blagojević, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Kiera Van Ryk, Juliette Fidon-Lebleu, Anna Stencel – Aleksandra Krzos (libero) oraz Anna Kaczmar, Aleksandra Rasińska, Alexandra Lazić, Gabriela Polańska, Magdalena Grabka. Trener: Stephane Antiga.
Scandicci: Megan Courtney, Mina Popović, Magdalena Stysiak, Elica Wasilewa, Marina Lubian, Ofelia Malinov – Enrica Merlo (libero) oraz Kimberly Drewniok, Letizia Camera, Lucia Bosetti, Elena Pietrini, Luna Carocci, Agnese Cecconello. Trener: Massimo Barbolini.

Terminarz i plan transmisji turnieju grupy A LM siatkarek (Schwerin, 2–4 lutego):

2021-02-02: Savino Del Bene Scandicci – Unet E-Work Busto Arsizio 2:3 (18:25, 25:21, 14:25, 25:18, 10:15)
2021-02-02: SSC Palmberg Schwerin – Developres SkyRes Rzeszów 3:2 (25:18, 22:25, 23:25, 26:24, 15:7)

2021-02-03: Developres SkyRes Rzeszów – Unet E-Work Busto Arsizio 0:3 (23:25, 22:25, 17:25)
2021-02-03: SSC Palmberg Schwerin – Savino Del Bene Scandicci 0:3 (22:25, 13:25, 15:25)

2021-02-04: Developres SkyRes Rzeszów – Savino Del Bene Scandicci 3:1 (33:35, 25:22, 25:22, 28:26)
2021-02-04: Unet E-Work Busto Arsizio – SSC Palmberg Schwerin (czwartek, godzina 20.00; premiera – Polsat Sport News godzina 22.30).