Paweł Cibicki zawieszony w prawach zawodnika

Piłka nożna
Paweł Cibicki zawieszony w prawach zawodnika
fot. Cyfrasport
Paweł Cibicki z Pogoni Szczecin został zawieszony w prawach zawodnika

Piłkarz Pogoni Szczecin Paweł Cibicki został zawieszony w prawach zawodnika na podstawie decyzji Komisji Dyscyplinarnej szwedzkiego związku - poinformował na swojej oficjalnej stronie PZPN. Sprawa nie jest związana z występami na boiskach ekstraklasy.

"Szwedzka federacja piłkarska poinformowała Rzecznika Dyscyplinarnego PZPN Adama Gilarskiego o decyzji Komisji Dyscyplinarnej Szwedzkiego Związku Piłki Nożnej z 3 lutego 2021 r. o tymczasowym zawieszeniu Pawła Cibickiego w meczach piłkarskich oraz wszelkiej aktywności sportowej do czasu zakończenia sprawy karnej dotyczącej match-fixingu" - napisano w oświadczeniu PZPN.

 

ZOBACZ TAKŻE: Dwie osoby skazane za ustawienie piłkarskiego finału Pucharu Polski w 2005 roku

 

Sprawa dotyczy otrzymania przez Cibickiego pieniędzy za upomnienie żółtą kartką w meczu ligi szwedzkiej Kalmar KK – IF Elfsborg w sezonie 2018/2019.

 

"Nie jest to związane z występami Cibickiego na boiskach ekstraklasy, jednakże, bardzo poważny zarzut dotyczący przewinienia manipulowania meczami piłkarskimi, skutkuje – w świetle Kodeksu Dyscyplinarnego FIFA – jego odpowiedzialnością jako zawodnika Pogoni Szczecin" - można przeczytać w komunikacie PZPN.

 

27-letni napastnik gra w Pogoni od stycznia 2020 roku. Przyszedł do polskiego klubu z Leeds United. W tym sezonie ekstraklasy zagrał tylko w czterech pierwszych kolejkach. W sumie zdobył trzy bramki w 19 meczach. Cibicki urodził się w Malmoe, ale jego rodzice są Polakami.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie