Australian Open: Negatywny wynik testów na COVID-19 u wszystkich tenisistów

Tenis
Australian Open: Negatywny wynik testów na COVID-19 u wszystkich tenisistów
fot. PAP/EPA
Wyniki wszystkich testów na COVID-19 przeprowadzonych u 507 osób, które odesłano w środę na izolację, dały wynik negatywny.

Wyniki wszystkich testów na COVID-19 przeprowadzonych u 507 osób, które odesłano w środę na izolację, dały wynik negatywny - poinformowali organizatorzy wielkoszlemowego Australian Open, który ruszy w poniedziałek. W grupie tej było 160 tenisistów.

Badania przeprowadzono w czwartek. Dzień wcześniej okazało się, że pozytywny rezultat miał pracownik jednego z hoteli w Melbourne, w którym mieszkają zawodnicy. Wówczas też ponad pół tysiąca osób wysłano na kwarantannę do momentu otrzymania wyników testów.

 

ZOBACZ TAKŻE: Znamy termin inauguracji Australian Open

 

Najpierw potwierdzono, że w przypadku 495 osób nie wykryto zakażenia i czekano wtedy jeszcze na pozostałe rezultaty. O tym, że nie było ani jednego pozytywnego wyniku, powiadomiono w piątkowy ranek czasu polskiego.

 

W związku ze wspomnianą sytuacją przełożono wszystkie czwartkowe mecze w toczących się równocześnie w Melbourne sześciu turniejach - po trzech WTA i ATP. Rywalizację wznowiono w piątek. Wielkoszlemowy Australian Open rozpocznie się w poniedziałek.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie