Bułgarski alpinista Skatow zginął pod szczytem K2

Inne
Bułgarski alpinista Skatow zginął pod szczytem K2
Fot. Instagram.com/atanasskatovathlete
Pod szczytem K2 w Himalajach zginął bułgarski alpinista Atanas Skatow.

Pod szczytem K2 w Karakorum w nocy z czwartku na piątek zginął bułgarski alpinista Atanas Skatow. Uczestniczył w ekspedycji mającej na celu zdobycie drugiego pod względem wysokości szczytu na świecie zimą.

43-letni Skatow, zdobywca wszystkich ośmiotysięczników, w tym Everestu dwukrotnie po różnych trasach, razem z 20-osobową grupą dostał się do obozu nr 3 na wysokości 7300 metrów, skąd powinien rozpocząć się nocny atak na szczyt. Nad ranem jednak organizator ekspedycji poinformował, że ataku nie będzie i uczestnicy zjeżdżają do obozu bazowego.

 

Według informacji bułgarskiego radia publicznego, w trakcie tego zjeżdżenia Skatowowi oberwała się lina i spadł w przepaść. Jego ciało znaleziono kilka godzin później.

 

Według informacji bułgarskiego radia publicznego, w trakcie tego zjeżdżenia Skatowowi oberwała się lina i spadł w przepaść. Jego ciało znaleziono kilka godzin później. Śmierć Bułgara potwierdził na Twitterze Abdul Ghaffar, szef działu sportowego pakistańskiego serwisu dawn.com.

 

 

To drugi śmiertelny wypadek na K2 w trakcie tej zimy. 16 stycznia z K2 nadeszła informacja, że w trakcie powrotu z obozu 3 do bazy pod K2 zginął Hiszpan Sergi Mingote. Na Instagramie pożegnał go wówczas Atanas Skatow, publikując wspólne zdjęcie i zamieszczając kilka wzruszających słów. ref_src=twsrc%5Etfw">February 5, 2021

 

- Będę za nim bardzo tęsknił. Odpoczywaj w pokoju, mój bracie. Wiem, że jesteś teraz w niebie - napisał Skatow, który sam zginął niecałe trzy tygodnie później.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Atanas Skatov (@atanasskatovathlete)

 

 

MB, Polsat Sport, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie