Robert Lewandowski zmarnował rzut karny w meczu Bayernu z Herthą

Robert Lewandowski podczas meczu Hertha - Bayern.

Robert Lewandowski zmarnował rzut karny w piątkowym meczu Bundesligi pomiędzy Bayernem Monachium a Herthą BSC. Golkiper stołecznej ekipy wyczuł zamiary kapitana reprezentacji Polski i sparował jego uderzenie.

W 11. minucie meczu Herthy z Bayernem sędzia podyktował jedenastkę po faulu Rune Jarsteina na Leroyu Sane. Do piłki tradycyjnie podszedł Lewandowski, jednak tym razem się pomylił. Jarstein rzucił się w ten róg, gdzie Lewandowski skierował futbolówkę i golkiper okazał się górą w tym pojedynku.

Ostatniego karnego w barwach Bayernu były napastnik Borussii Dortmund zmarnował w styczniu 2019 roku, kiedy jego uderzenie powstrzymał Ron-Robert Zieler w spotkaniu z VfB Stuttgart (4:1).

Co nie udało się Lewandowskiemu, kilkanaście minut później wyszło Kingsley'owi Comanowi. Reprezentant Francji oddał strzał z dystansu, piłka odbiła się od jednego z piłkarzy Herthy i przelobowała golkipera gospodarzy, dzięki czemu były skrzydłowy Juventusu otworzył wynik meczu. Jak się okazało, był to gol na wagę trzech punktów.

Przed spotkaniem z Herthą bilans "Lewego" w sezonie 2020/2021 wynosił 27 goli i siedem asyst w 25 meczach, jeśli chodzi o wszystkie rozgrywki.

Mecze Bundesligi można oglądać na antenach Eleven Sports.