EBL: Świetna druga połowa mistrzów. Enea Zastal BC Zielona Góra pokonał PGE Spójnię Stargard

Enea Zastal pokonał PGE Spójnię.

Enea Zastal BC Zielona Góra w drugiej połowie ponownie pokazał się z lepszej strony i dzięki temu pokonał na wyjeździe PGE Spójnię Stargard 97:80 (27:19, 18:26, 21:24, 14:28) w piątkowym meczu Energa Basket Ligi. Najlepszym zawodnikiem gości był Geoffrey Groselle z 21 punktami, sześcioma zbiórkami i trzema blokami. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Raymond Cowels, który rzucił 22 punkty.

Zespół trenera Marka Łukomskiego lepiej rozpoczął to spotkanie, a po trafieniach Cowelsa i Jaya Threatta prowadził 7:2. Później ta przewaga urosła nawet do ośmiu punktów dzięki akcjom Mateusza Kostrzewskiego. Rolands Freimanis i Łukasz Koszarek starali się na to odpowiadać, ale po trafieniu Kacpra Młynarskiego po 10 minutach było 27:19.

W drugiej kwarcie stargardzianie uciekli nawet na 10 punktów po kolejnej akcji Kostrzewskiego. Enea Zastal zareagował na to serią… 10:0, a "trójka" Cecila Williamsa oznaczała remis. Mecz się zdecydowanie wyrównał, chociaż trzeba podkreślić, że to gospodarze byli stroną przeważającą. Rzuty wolne Blake’a Reynoldsa ustawiły wynik po pierwszej połowie na 45:45.

W trzeciej kwarcie ekipa trenera Żana Tabaka wyszła na prowadzenie po rzutach z dystansu Iffe Lundberga i Janisa Berzinsa. Spotkania nadal było niezwykle zacięte, a sytuacja zmieniała się właściwie co chwilę. Kolejne trafienie Berzinsa, a także rzuty wolne Freimanisa sprawiły, że po 30 minutach przyjezdni prowadzili 69:66.

W kolejnej części meczu Enea Zastal uciekł na 12 punktów po akcjach Koszarka i Groselle’a. Stargardzianie nie byli już w stanie na to odpowiedzieć, a rywale weszli w swój rewelacyjny rytm i powiększali prowadzenie. Mistrzowie zwyciężyli ostatecznie 97:80.

PGE Spójnia Stargard - Zastal Enea BC Zielona Góra 80:97 (27:19, 18:26, 21:24, 14:28)

PGE Spójnia Stargard: Raymond Cowels III 22, Nick Faust 17, Mateusz Kostrzewski 16, Ricky Tarrant 13, Kacper Młynarski 5, Omari Gudul 3, Baylee Steele 2, Filip Siewruk 2, Szymon Szmit 0, Francis Han 0, Dominik Grudziński 0

Zastal Enea BC Zielona Góra: Geoffrey Groselle 21, Rolands Freimanis 17, Janis Berzins 16, Łukasz Koszarek 14, Cecil Williams 11, Gabriel Iffe Lundberg 7, Blake Reynolds 5, Filip Put 4, Nikodem Klocek 2, Kacper Porada 0, Kacper Traczyk 0.