Heraklesy polskiego MMA 2020: Nominacje w kategorii "Walka roku"

Sporty walki
Heraklesy polskiego MMA 2020: Nominacje w kategorii "Walka roku"
Walka Jędrzejczyk z Zhang przysporzyła fanom wielu emocji.

13 lutego odbędzie się gala "Heraklesy polskiego MMA 2020". Prestiżowe nagrody z branży wszechstylowej walki wręcz zostaną wręczone w kilku kategoriach. Premierowo na portalu Polsatsport.pl prezentujemy nominacje w kategorii "Walka roku".

Najważniejsze nagrody w polskim MMA przyznawane są od 2012 roku przez najbardziej doświadczonych dziennikarzy z branży sportów walki. Idea uhonorowania zawodników za osiągnięcia w roku ubiegłym, spotkała się entuzjazmem całego środowiska MMA w Polsce. Wkrótce do tego pomysłu dołączyły pozostałe portale z branży MMA, a kapituła wybierająca laureatów, z roku na rok się powiększała - aż do momentu, w którym Heraklesy stały się oficjalnymi i najbardziej prestiżowymi nagrodami, jakie zawodnik z Polski może otrzymać w swojej zawodniczej karierze.

 

ZOBACZ TAKŻE: Nominacje w kategorii "Gala roku"

 

Laureatów kapituła wybiera w następujących kategoriach: zawodnik roku, walka roku, nokaut roku, poddanie roku, odkrycie roku, gala roku i klub roku. Dodatkowo fani mieszanych sztuk walki w internetowym głosowaniu mogą wybrać najlepszego zawodnika publiczności.

 

Nominowani w kategorii "Walka roku":

 

Mateusz Gamrot - Guram Kutateladze

Paweł Pawlak - Adrian Błeszyński

Kacper Formela - Kamil Łebkowski 

Joanna Jędrzejczyk - Weili Zhang

 

 

Walka Mateusza Gamrota z Guramem Kutateladze odbyła się w październiku 2020 roku na gali UFC Fight Night 180 w Abu Zabi. Dla obu zawodników było to debiutanckie starcie pod szyldem amerykańskiej organizacji. Pojedynek toczony był głównie w stójce, lecz "Gamerowi" udało się kilkukrotnie sprowadzić walkę do parteru. Gruzin jednak z pleców i za każdym razem udawało mu się wracać do stójki. Po 15 minutach bardzo dobrej walki sędziowie orzekli niejednogłośne zwycięstwo Kutateladze. Po walce trenujący w Szwecji reprezentant Gruzji stwierdził, że wygrana bardziej należała się Polakowi. Obaj zawodnicy za swój występ zainkasowali bonus za walkę wieczoru. 

 

Z kolei Paweł Pawlak i Adrian Błeszyński stanęli naprzeciw siebie po raz drugi. W ich pierwszym pojedynku, który odbył się w lutym, padł remis. Stało się wówczas jasne, że konieczne będzie zorganizowanie rewanżu. Na gali Babilon MMA 18 Pawlak i Błeszyński zmierzyli się po raz drugi, a na szali znalazł się pas mistrzowski w kategorii średniej. Pojedynek potrwał pełne pięć rund i zebrał bardzo pochlebne opinie. Szczególnie mocno doceniony został hart ducha i zaangażowanie obu zawodników do ostatniej minuty boju. Sędziowie jednogłośnie przyznali wygraną Pawlakowi. 

 

Na gali FEN 28 doszło do starcia dwóch czołowych przedstawicieli kategorii piórkowej w Polsce. Kacper Formela skrzyżował rękawice z Kamilem Łebkowskim. Jak przystało na tę dywizję, pojedynek charakteryzował się dużą intensywnością i mocnymi wymianami. Kilkanaście sekund po rozpoczęciu trzeciej rundy Formela efektownie znokautował swojego rywala i zapisał na swoje konto dziesiątą zawodową wygraną. 

 

Natomiast walka Joanny Jędrzejczyk z Weili Zhang odbiła się szerokim echem na całym świecie. Do starcia doszło w marcu, tuż przed pierwszym lockdownem. Naprzeciw siebie stanęły broniąca tytułu Chinka oraz była mistrzyni z Polski. Obie zawodniczki zaprezentowały się znakomicie i swoim występem zachwyciły zarówno kibiców na trybunach, jak i fanów MMA na całym świecie. Ostatecznie sędziowie orzekli niejednogłośną wygraną Zhang. Wiele branżowych portali uznałotę walkę za najlepsze starcie 2020 roku. 

mtu, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze