PlusLiga: Ślepsk nie wykorzystał okazji. Osłabieni jastrzębianie górą w domowym starciu

Yacine Louati zdobył 12 punktów.

Osłabiona kwarantanną ekipa Jastrzębskiego Węgla pokonała 3:0 Ślepsk Malow Suwałki w meczu 24. kolejki PlusLigi. Dwie pierwsze partie zakończyły się dopiero grą na przewagi, ale w trzeciej gospodarze potwierdzili swoją dominację. Z bardzo dobrej strony w ekipie JW zaprezentował się przyjmujący Michał Gierżot, który otrzymał tytuł MVP spotkania.

Chyba nikt nie spodziewał się takiego przebiegu pierwszej odsłony. Siatkarze obu ekip stoczyli niezwykle zaciętą walkę, a o wygranej zadecydowała gra na przewagi, która zakończyła się z wynikiem 32:30! Nie zabrakło asów serwisowych, ale też licznych błędów przy zagrywce.

Druga partia była bliźniaczo podobna do poprzedniej - po zaciętym boju znowu triumfowali jastrzębianie, którzy zamknęli seta trzema skutecznymi blokami. W samej końcówce na boisku pojawił się 15-letni Maksymilian Granieczny, który miał wspomóc swoich kolegów w przyjęciu. Zawodnicy znowu zanotowali na koncie mnóstwo pomyłek serwisowych (w pierwszym secie 18, w drugim - 15).

W trzecim secie gospodarze w końcu się rozkręcili i szybko objęli prowadzenie, a przewaga wciąż się powiększała (11:7, 15:9, 19:11). Nie trzeba było długo czekać na koniec spotkania. Nagroda MVP powędrowała do świetnie dysponowanego w tym meczu Gierżota, który zanotował 69 proc. skuteczność w ataku (11/16).

Jastrzębski Węgiel - Ślepsk Malow Suwałki 3:0 (32:20, 27:25, 25:13)

MVP: Michał Gierżot