Puchar Świata w Kingenthal: Dawid Kubacki trzeci w prologu

Zimowe
Puchar Świata w Kingenthal: Dawid Kubacki trzeci w prologu
fot. PAP
Dawid Kubacki, polski skoczek.

Dawid Kubacki zajął trzecie miejsce podczas piątkowego prologu przed zawodami Pucharu Świata w niemieckim Kingenthal. Triumfował Halvor Egner Granerud.

Kubacki poszybował na 138 metr i dało mu to trzecią lokatę. Wyprzedzili go Granerud - 141 metrów oraz Bor Pavlović - 140.5 metra. Czołową piątkę uzupełnili Markus Eisenbichler i Anze Lanisek.

 

Oprócz Kubackiego w czołowej dziesiątce znalazł się Andrzej Stękała, któremu skok na odległość 135 metrów zapewnił siódmą lokatę. Z kolei 12. miejsce zajął Kamil Stoch - 129 metrów.

Pozostali Polacy spisali się następująco - 18. Jakub Wolny (130 m), 20. Piotr Żyła (127,5 m), 30. Klemens Murańka (126,5 m) oraz 46. Tomasz Pilch (117 m).

 

ZOBACZ TAKŻE: 147,5 metra! Polacy znowu fruwają w Willingen


Organizatorzy Pucharu Świata w Kingenthal zrezygnowali z tradycyjnych kwalifikacji, gdyż zgłosiło się do nich 50 zawodników. W związku z tym skoczkowie sprawdzili aktualną formę w prologu. 

Granerud jako jedyny skakał z 16. belki startowej. Z 17. ruszali inni zawodnicy z pierwszej dziesiątki PŚ (m.in. Kubacki, Stoch i Żyła), natomiast pozostali, w tym Pavlovcic, z 19. belki.

 

Norweg utrzymuje znakomitą formę. W tym sezonie wygrał osiem z 17 indywidualnych konkursów, a w piątek oprócz imponującego skoku w prologu, miał najlepsze próby na obu treningach. 

BS, Polsat Sport, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze