EBL: GTK Gliwice znów lepsze od Trefla Sopot. Walka o play-off trwa

GTK walczy o play-off. Na razie z powodzeniem

GTK Gliwice pokonało Trefl Sopot 95:82 (29:23, 24:14, 20:23, 22:22) w sobotnim spotkaniu Energa Basket Ligi. To drugie w tym sezonie zwycięstwo podopiecznych Matthiasa Zollnera nad sopocianami. Gospodarze rozegrali świetne zawody, a kolejne punkty na ich koncie oznaczają, że GTK nadal ma spore szanse na awans do play off. Po 24 punkty dla gospodarzy rzucili Shannon Bogues oraz Tayler Persons. W ekipie gości wyróżniał się Karol Gruszecki z 19 punktami.

Po ostatnich rezultatach w Energa Basket Lidze walka o czołową ósemkę jeszcze bardziej nabrała kolorytu. W grze o ostatnie premiowane udziałem w play-off miejsce było aż sześć zespołów, w tym GTK Gliwice. By w niej pozostać koszykarze trenera Zollnera musieli ograć Trefla.

Zespół trenera Zollnera lepiej rozpoczął ten mecz, a po akcji Jordona Varnado prowadził 7:0. Dominik Olejniczak i Gruszecki sprawiali, że rywale ciągle byli w grze. Jednak… nie na długo. Świetną energię z ławki dawał Bogues, a GTK miało nawet 11 punktów przewagi. Po 10 minutach prowadziło ostatecznie 29:23.

Drugą kwartę gliwiczanie znowu rozpoczęli od serii, tym razem 6:0. Później dodatkowo świetnie radził sobie Tayler Persons, a po jego trójkach gospodarze uciekali nawet na 16 punktów! Sopocianie mieli spore problemy ze swoją obroną i atakiem, a przeciwnicy doskonale to wykorzystali. Po pierwszej połowie i trafieniu Mario Delasa było 53:37.

Trzecia kwarta była bardziej wyrównana, co było możliwe dzięki niezłej grze Michała Kolendy oraz Gruszeckiego. Gospodarze z kolei mogli ciągle liczyć na Personsa, a także Varnado. To sprawiało, że ciągle utrzymywali bezpieczną przewagę. Trafienie tego ostatniego ustawiło wynik spotkania po 30 minutach na 73:60.

Zaraz na początku ostatniej części meczu Trefl wziął się za odrabianie strat. Dzięki "trójkom" Gruszeckiego i Dariousa Motena zbliżył się na zaledwie pięć punktów. GTK odpowiedziało… serią 12:0. Świetnie prezentowali się Bogues oraz Szymon Szewczyk, a gliwiczanie kontrolowali już sytuację na parkiecie.

GTK Gliwice - Trefl Sopot 95:82 (29:23, 24:14, 20:23, 22:22)

GTK Gliwice: Tayler Persons 24, Shannon Bogues 24, Jordon Varnado 11, Terry Henderson 9, Szymon Szewczyk 9, Mario Delas 6, Daniel Gołębiowski 5, Szymon Szymański 5, Aleksander Wiśniewski 2, Stanisław Heliński 0, Łukasz Diduszko 0.

Trefl Sopot: Karol Gruszecki 19, Nuni Omot 15, Darious Moten 12, Dominik Olejniczak 11, Michał Kolenda 11, Paweł Leończyk 5, Łukasz Kolenda 4, Martynas Paliukenas 3, Tyson Jay Haws 2, Daniel Ziółkowski 0, Witalij Kowalenko 0.