Etoile de Besseges: Filippo Ganna wygrał etap, Michał Kwiatkowski wciąż czwarty

Włoch Filippo Ganna wygrał w miejscowości Saint-Siffret czwarty etap wyścigu kolarskiego Etoile de Besseges. Michał Kwiatkowski, jego kolega z ekipy Ineos Grenadiers, wciąż zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej. Prowadzi Belg Tim Wellens (Lotto Soudal).

Ganna, mistrz świata w jeździe indywidualnej na czas, zwyciężył po samotnej ucieczce, wyprzedzając o 17 sekund pierwszą grupę z wszystkimi liczącymi się zawodnikami. Drugi na mecie zameldował się Francuz Christophe Laporte (Cofidis). Tuż za nim finiszowali Niemiec Pascal Ackermann (Bora-Hansgrohe) oraz mistrz olimpijski z Rio de Janeiro, a w dwóch ostatnich latach lider polskiej ekipy CCC, Belg Greg Van Avermaet (obecnie AG2R). Kwiatkowski zajął 19. miejsce.

W czołówce klasyfikacji generalnej nie zaszły zmiany. Wellens wyprzedza o 44 sekundy swojego rodaka Edwarda Theunsa (Trek-Segafredo), o 46 Duńczyka Madsa Wuertza (Israel Start-Up Nation) oraz o 48 Kwiatkowskiego.

Obsada pięcioetapowego wyścigu jest bardzo silna, ponieważ z powodu pandemii odwołano zaplanowane w tym czasie inne zawody, m.in. Dookoła Walencji. Dla większości kolarzy, w tym dla Kwiatkowskiego, jest to otwarcie sezonu. Rywalizacja zakończy się w niedzielę jazdą indywidualną na czas w Ales (10,7 km).