Liga Mistrzów: Mecz RB Lipsk - Liverpool przeniesiony na Węgry? Decyzja zapadnie w poniedziałek

Piłka nożna
Liga Mistrzów: Mecz RB Lipsk - Liverpool przeniesiony na Węgry? Decyzja zapadnie w poniedziałek
Fot. PAP
RB Lipsk musi znaleźć alternatywę wobec obostrzeń wprowadzonych przez niemiecki rząd.

Dyrektor RB Lipsk Oliver Mintzlaff poinformował na antenie niemieckiego Sky Sports, że mecz Liverpoolu i jego drużyny może zostać przeniesiony na Ferenc Puskas Arenę w Budapeszcie lub zostanie rozegrany na obiekcie Tottenham Hotspur. Ostateczna decyzja w tej sprawie ma zapaść w poniedziałek.

Pandemia znów wpływa na europejski futbol! W obecnej sytuacji epidemiologicznej niemiecka policja odrzuciła pismo władz klubu RB Lipsk z prośbą o umożliwienie przylotu drużyny z Liverpoolu. Zgodnie z przepisami UEFA drużyna z Lipska musi teraz znaleźć alternatywne rozwiązanie jeśli nie chce oddać tego spotkania walkowerem. Pierwszą konkretną informację w sprawie podał wreszcie dyrektor zarządzający zespołu z Lipska - Oliver Mintzlaff, który udzielał wywiadu telewizji Sky Sports po meczu swojego zespołu z Schalke.

 

ZOBACZ TAKŻE: Nie żyje Santiago Garcia. Miał 30 lat


- Istnieją dwie opcje. Jednym jest to, że możemy grać na stadionie Tottehnamu, a innym jest mecz w Budapeszcie. Dyskutujemy o tym teraz, rozważamy opcje, jesteśmy w kontakcie z UEFA i ostatecznie w poniedziałek ogłosimy decyzję - powiedział Mintzlaff.

 


ZOBACZ TAKŻE: Skandaliczne sceny! Bayern Monachium spędził noc na lotnisku


Od 29 stycznia na teren Niemiec nie mogą wjeżdżać osoby z krajów, gdzie mutacja koronawirusa silnie się rozprzestrzeniła. Do tych państw należy też Wielka Brytania. Zakaz obowiązuje na razie do 17 lutego, a mecz zaplanowany jest dzień wcześniej. Rewanż w Anglii ma się odbyć 10 marca. Do 8 lutego musi zapaść ostateczna decyzja, czy i gdzie zostanie rozegrane spotkania. Mecze 1/8 finału muszą zostać zakończone do 2 kwietnia.

PI, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze