PlusLiga: PGE Skra wygrała w Radomiu

Cerrad Enea Czarni – PGE Skra 1:3.

W spotkaniu 24. kolejki PlusLigi Cerrad Enea Czarni Radom przegrali z PGE Skrą Bełchatów 1:3. Bełchatowianie zagrali bez Mateusza Bieńka, którego czeka dłuższa przerwa z powodu urazu kolana.

W premierowej partii wyrównana walka trwała do stanu 6:6, później przewagę zaczęli budować siatkarze z Bełchatowa (8:13, 9:16). Kluczowym elementem, który ułatwił gościom zadanie była zagrywka (0–4 w punktowych serwisach w tym secie). W końcówce PGE Skra kontrolowała sytuację, a po asie serwisowym Norberta Hubera miała piłkę setową przy stanie 16:24. Radomianie obronili się w dwóch akcjach, ale zepsuta zagrywka zakończyła seta (18:25).

Druga odsłona była zdecydowanie bardziej wyrównana. Co prawda po pierwszych akcjach radomianie przegrywali 1:4, ale błyskawicznie odrobili straty (5:4). Później set długo toczył się przy minimalnej przewadze radomian (11:10, 16:14). Goście odzyskali inicjatywę w końcówce, gdy wygrali trzy akcje z rzędu od stanu 21:19 do 21:22. Skuteczny atak Taylora Sandera przyniósł im piłkę setową. Po chwili Amerykanin zepsuł zagrywkę, ale uderzenie Hubera ze środka zamknęło seta (23:25).

Set numer trzy również przyniósł wyrównaną rywalizację obu drużyn. Żadna ze stron nie była w stanie wypracować znaczącej przewagi, ale w końcówce szala zwycięstwa zaczęła przechylać się na stronę bełchatowian (18:20, 21:23), którzy po ataku Sandera mieli piłkę meczową (22:24). Radomianie kończyli długie akcje, ale psuli zagrywki i nie byli w stanie odrobić strat. Nieoczekiwanie pomogli im rywale, którzy popełnili cztery błędy własne w ostatnich akcjach. Karol Kłos zaserwował w siatkę, Dusan Petković zaatakował w aut, a później jeszcze dwukrotnie pomylił się Sander i gospodarze wygrali 26:24!

Podrażnieni bełchatowianie w czwartym secie zabrali się do roboty i w środkowej części seta zbudowali wyraźną przewagę (10:16). Ich atutem znów była zagrywka, a skutecznie prezentowali się negatywni bohaterowie końcówki poprzedniej partii – Petković i Sander. Właśnie Petković wywalczył dwa ostatnie punkty dla gości, najpierw popisując się asem serwisowym (15:24), a następnie skutecznym atakiem (16:25).

Najwięcej punktów: Dawid Konarski (18), Brenden Sander (14) – Czarni; Milad Ebadipour (16), Dusan Petković (16), Taylor Sander (15), Norbert Huber (15) – PGE Skra. W statystykach warto zwrócić uwagę na dominację gości w punktowych zagrywkach (1–12, 6 asów Sander). MVP: Taylor Sander (9/15 = 60% skuteczności w ataku + 6 asów serwisowych; przyjęcie pozytywne 76%, perfekcyjne 35%).

Cerrad Enea Czarni Radom – PGE Skra Bełchatów 1:3 (18:25, 23:25, 26:24, 16:25)

Czarni: Michał Kędzierski, Bartosz Firszt, Dawid Dryja, Dawid Konarski, Brenden Sander, Wiktor Josifow – Mateusz Masłowski (libero) oraz Artur Pasiński, Michał Ostrowski, Daniel Gąsior. Trener: Dymitry Skory.
Skra: Karol Kłos, Grzegorz Łomacz, Taylor Sander, Norbert Huber, Dusan Petković, Milad Ebadipour – Kacper Piechocki (libero) oraz Mikołaj Sawicki, Bartosz Filipiak. Trener: Michał Mieszko Gogol.

Wynik meczów 24. kolejki PlusLigi:

2021-02-05: Jastrzębski Węgiel – MKS Ślepsk Malow Suwałki 3:0 (32:30, 27:25, 25:13)
2021-02-06: Verva Warszawa Orlen Paliwa – Asseco Resovia 1:3 (22:25, 25:22, 17:25, 16:25)
2021-02-06: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3 (18:25, 23:25, 19:25)
2021-02-06: Stal Nysa – Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (30:28, 25:22, 22:25, 25:23)
2021-02-07: Cerrad Enea Czarni Radom – PGE Skra Bełchatów 1:3 (18:25, 23:25, 26:24, 16:25)
2021-02-07: GKS Katowice – Trefl Gdańsk (niedziela, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2021-02-08: Cuprum Lubin – MKS Będzin (poniedziałek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport).