KMŚ: Katarski Al Duhail na 5. miejscu

Ekipa gospodarzy Al Duhail pokonała południowokoreański Ulsan Hyundai 3:1 w meczu o piąte miejsce klubowych mistrzostw świata w Katarze.

Ekipa gospodarzy Al Duhail pokonała południowokoreański Ulsan Hyundai 3:1 w meczu o piąte miejsce klubowych mistrzostw świata w Katarze. Na niedzielę zaplanowany jest pierwszy półfinał, w którym piłkarze brazylijskiego Palmeiras Sao Paulo zmierzą się z meksykańskim Tigres UANL.

Al Duhail na prowadzenie wyszedł już w pierwszej połowie, dzięki bramce Edmilsona Juniora w 21. minucie. Kolejne gole padały już po przerwie. Najpierw do wyrównania doprowadził Yoon Bit-Garam (62), a później strzelali Mohammed Muntari (66) i Almoez Ali (82).

Drugi półfinał, w którym wystąpi zwycięzca europejskiej Ligi Mistrzów Bayern Monachium z Robertem Lewandowskim w składzie i egipski zespół Al Ahly, zaplanowano na poniedziałek.

Pierwotnie najlepsze drużyny poszczególnych konfederacji miały rywalizować w grudniu, ale pandemia koronawirusa sprawiła, że turniej przesunięto na luty. Właśnie ze względu na obostrzenia sanitarne w Nowej Zelandii z mistrzostw wycofał się przedstawiciel Oceanii - Auckland City i w imprezie rywalizuje tylko sześć zespołów.

Na trybunach pojawiły się niewielkie grupy kibiców. Warunkiem organizatorów był negatywny wynik testu na COVID-19. Ponadto obowiązkowe jest m.in. zasłonięcie ust i nosa, dystans społeczny i stosowanie środków dezynfekujących.

Turniej potrwa do 11 lutego.

W poprzedniej edycji KMŚ, pod koniec 2019 roku, Liverpool pokonał w finale brazylijskie Flamengo Rio de Janeiro 1:0 po dogrywce.

W grudniu ma się odbyć edycja KMŚ za rok 2021.

Mecz o 5. miejsce:

Ulsan Hyundai - Al Duhail 1:3 (0:1)

Bramki: dla Ulsan - Yoon Bit-Garam (62); dla Al Duhail - Edmilson Junior (21), Mohammed Muntari (66), Almoez Ali (82)