Kapitalne widowisko w hicie Tauron Ligi! Siatkarki ŁKS Commercecon wygrały z Developresem

ŁKS - Developres 3:2.

W szlagierowym starciu 19. kolejki Tauron Ligi ŁKS Commercecon Łódź wygrał z Developresem SkyRes Rzeszów 3:2. Spotkanie dwóch ekip, które ostatnio pożegnały się z rywalizacją w Lidze Mistrzyń, trwało 165 minut! Przyniosło sporo emocji, zwrotów akcji i kapitalnych wymian.

W pierwszym secie gra obu ekip falowała. Po początkowej przewadze gospodyń (6:3), sześć akcji z rzędu wygrały rzeszowianki, a w polu zagrywki błysnęła Juliette Fidon-Lebleu. Przyjezdne przejęły inicjatywę i długo utrzymywały przewagę, łodzianki zdołały jednak wyrównać (19:19). Developres miał piłkę setową po ataku Kiery Van Ryk (24:23), ale po chwili odpowiedziała Nadja Ninković, rozpoczynając rywalizację na przewagi. Wygrały ją rzeszowianki. Najpierw Katarina Lazović zaatakowała w antenkę, w w kolejnej akcji Jelena Blagojević szczęśliwie przebiła piłkę na stronę rywalek (25:27).

Druga odsłona toczyła się przy przewadze łodzianek (5:2, 13:10). Siatkarki Developresu zdołały odrobić straty (16:16), a końcówka znów miała zacięty przebieg. Szalę zwycięstwa na swoją stronę przechyliły zawodniczki ŁKS, wygrywając dwie akcje od stanu 23:23. Skutecznymi atakami popisały się Aleksandra Wójcik oraz Nadja Ninković i gospodynie wygrały 25:23.

Rzeszowianki rozpoczęły trzecią partię od mocnego uderzenia (0:4), ale gospodynie szybko odrobiły straty i uzyskały przewagę po serii dobrych zagrywek Wójcik (10:7). Dalsza część seta to kolejne serie obu ekip. Łodzianki prowadziły 20:15, pozwoliły jednak przeciwniczkom odrobić straty (22:22). W kluczowym momencie błysnęła jednak Lazović, która popisała się dwoma skutecznymi atakami, a dzieło zwieńczył blok Joanny Pacak (25:22).

Set numer cztery również rozpoczął się po myśli przyjezdnych (4:8). Łodzianki i tym razem odrobiły straty, dalsza część seta toczyła się jednak przy przewadze Developresu. Końcówka przyniosła sporo emocji. Blagojević zdobyła punkt w niecodziennych okolicznościach, przebiciem zza linii końcowej, a po chwili przyjezdne miały piłkę setową (20:24). Łodzianki zdołały odrobić straty, a w międzyczasie trafiona piłką w twarz Marta Krajewska musiała na moment opuścić boisko. Rywalizację na przewagi wygrały rzeszowianki – w ostatniej akcji błąd popełniła Lazović (24:26).

W tej sytuacji zwycięzcę meczu miał wyłonić tie-break. W nim, przy zmianie stron dwa oczka zaliczki miały siatkarki ŁKS (8:6). W dalszej części nie brakowało efektownych akcji, a gospodynie zdołały utrzymać przewagę. Piłkę setową wywalczyła skutecznym atakiem Lazović (14:11), jeszcze odpowiedziała Juliette Fidon-Lebleu, ale w kolejnej akcji Ninković zdołała zamknąć mecz (15:12).

Najwięcej punktów: Katarina Lazović (28), Katarzyna Zaroślińska-Król (20), Aleksandra Wójcik (17), Nadja Ninković (11) – ŁKS; Kiera Van Ryk (32), Gabriela Polańska (17), Juliette Fidon-Lebleu (12), Zuzanna Efimienko-Młotkowska (11) – Developres. MVP: Krystyna Strasz.

ŁKS Commercecon Łódź – Developres SkyRes Rzeszów 3:2 (25:27, 25:23, 25:22, 24:26, 15:12)

ŁKS: Katarina Lazović, Klaudia Alagierska, Katarzyna Zaroślińska-Król, Aleksandra Wójcik, Nadja Ninković, Britt Bongaerts – Magdalena Saad (libero) oraz Joanna Pacak, Krystyna Strasz (libero), Anna Kalandadze. Trener: Michal Masek.
Developres: Marta Krajewska, Jelena Blagojević, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Kiera Van Ryk, Juliette Fidon-Lebleu, Gabriela Polańska – Aleksandra Krzos (libero) oraz Magdalena Grabka, Alexandra Lazić, Aleksandra Rasińska, Anna Kaczmar, Anna Stencel. Trener: Stephane Antiga.