PKO BP Ekstraklasa: Wisła przerwała złą passę i pokonała Jagiellonię

Wisła Kraków

Piłkarze Wisły Kraków przerwali serię czterech kolejnych porażek na swoim stadionie i w niedzielnym meczu 16. kolejki PKO BP Ekstraklasy pokonali 2:0 Jagiellonię Białystok.

Spotkanie rozgrywany było w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych, na zmrożonej, pokrytej częściowo śniegiem murawie. W tej sytuacji trudno było o prowadzenie składnej gry, w poczynaniach obydwu zespołów było też sporo przypadku.

Gospodarze już w 5. minucie powinni objąć prowadzenie, lecz Felicio Brown Forbes nie potrafił pokonać Xaviera Dziekońskiego strzałem z sześciu metrów. Reprezentant Kostaryki jeszcze dwukrotnie powinien wpisać się na listę strzelców. W 26. minucie trafił piłką w słupek, a trzy minuty później nie potrafił pokonać Dziekońskiego w sytuacji sam na sam.

Wisła miała jeszcze dwie dobre okazje. Yaw Yeboah w sytuacji sam na sam posłał piłkę obok słupka, a tuż przed przerwą Jean Carlos nie trafił w bramkę.

Goście atakowali rzadziej, ale też kilka razy mogli pokusić się o zdobycie bramki. Najbliżej tego był w 27. minucie Martin Pospisil. Po jego strzale z dystansu efektowną paradą popisał się Mateusz Lis.

Po przerwie mecz wciąż miał emocjonujący przebieg i stał na niezłym poziomie, zważywszy na fatalne warunki. Gospodarze w końcu dopięli swego i Maciej Sadlok, po podaniu od Dawida Szota, pięknym strzałem z rogu pola karnego, znalazł wreszcie sposób na pokonanie Dziekońskiego.

Goście starali się odrobić stratę i coraz częściej przebywali na połowie wiślaków. W 69. minucie Lis obronił mocny strzał Fedora Cernycha.

Wisła starała się kontratakować. Okazje do podwyższenia prowadzenia mieli Brown Forbes i Michal Frydrych. Wreszcie w 88. minucie Forbes trafił do siatki po podaniu od Georgija Żukowa i losy meczu zostały rozstrzygnięte.

Dla Wisły było to dopiero drugie zwycięstwo na własnym stadionie w obecnym sezonie.

Wisła Kraków – Jagiellonia Białystok 2:0 (0:0)

Bramki: Maciej Sadlok 55', Felicio Brown Forbes 88'

Wisła Kraków: Mateusz Lis – Dawid Szot, Michal Frydrych, Maciej Sadlok, Łukasz Burliga – Georgij Żukow, Patryk Plewka – Yaw Yeboah, Stefan Savic, Jean Carlos Silva (55. Żan Medved) – Felicio Brown Forbes.

Jagiellonia Białystok: Xavier Dziekoński - Paweł Olszewski (84. Miłosz Matysik), Bogdan Tiru, Błażej Augustyn, Bojan Nastic (73. Bartłomiej Wdowik) – Taras Romańczuk, Martin Pospisil - Maciej Makuszewski (84. Kris Twardek), Jesus Imaz, Fedor Cernych (73. Kamil Wojtkowski) - Jakov Puljic (90+1 Maciej Bortniczuk).

Żółte kartki: Dawid Szot - Paweł Olszewski, Miłosz Matysik

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork)