Serie A: AC Milan znów liderem. 500. gol Zlatana Ibrahimovica

Dwa gole zdobył Szwed Zlatan Ibrahimovic, który ma już 501 goli w klubowej karierze.

AC Milan gładko pokonał u siebie Crotone 4:0 w 21. kolejce i wrócił na pozycję lidera włoskiej ekstraklasy piłkarskiej, którą w piątek odebrał mu lokalny rywal - Inter. Dwa gole zdobył Szwed Zlatan Ibrahimovic, który ma już 501 goli w klubowej karierze.

39-letni Ibrahimovic pokonał bramkarza gości mocnym uderzeniem w 30. minucie, a w 64. podwyższył prowadzenie Milanu na 2:0. Pozostałe dwie bramki zdobył w ciągu kilkudziesięciu sekund Chorwat Ante Rebic (69. i 70.).

Szwed, który grał już w wielu czołowych klubach w Europie - m.in. w Barcelonie, Manchesterze United, Paris Saint-Germain, Interze - dla Milanu strzelił już 83 gole. Więcej miał tylko w barwach PSG - 156.

AC Milan ma 49 punktów i wyprzedza Inter o dwa. Wicelider pewnie wygrał w piątek na wyjeździe z Fiorentiną 2:0. Bramkarzem gospodarzy był Bartłomiej Drągowski.

Na trzecim miejscu, po sobotniej wygranej u siebie z Romą 2:0, jest Juventus Turyn. "Stara Dama", której bramkarzem jest Wojciech Szczęsny, zgromadziła 42 pkt, ale rozegrała o jedno spotkanie mniej od sklasyfikowanych przed nią rywali. Roma jest czwarta z 40 "oczkami".

W innych niedzielnych meczach na boiskach Serie A zaprezentowało się trzech Polaków. W Benevento przeciwko sobie zagrali obrońcy: gospodarzy - Kamil Glik - i Sampdorii Genua - Bartosz Bereszyński. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Z kolei w meczu Udinese u siebie z Veroną, wygranym przez gospodarzy 2:0, w ekipie gości do końca pierwszej połowy grał Paweł Dawidowicz.