WTA w Melbourne: Zwycięstwo Elise Mertens

Belgijska tenisistka Elise Mertens triumfowała w turnieju WTA Gippsland Trophy w Melbourne.

Belgijska tenisistka Elise Mertens (nr 7.) triumfowała w turnieju WTA Gippsland Trophy w Melbourne. W finale pokonała Estonkę Kaię Kanepi 6:4, 6:1.

25-letnia tenisistka z Leuven, zajmująca dotychczas 20. pozycję na liście światowej, zdobyła szósty tytuł WTA, ale pierwszy od dwóch lat. Trzykrotnie finał przegrała.

Zajmująca 94. miejsce w rankingu WTA 35-letnia Kanepi na swoją korzyść rozstrzygnęła cztery z dziewięciu finałów. Na turniejowy triumf czeka od 2013 roku.

Gippsland Trophy to jedna z trzech imprez WTA w Melbourne stanowiących ostatni sprawdzian formy tenisistek po przebyciu obowiązkowej dwutygodniowej kwarantanny na antypodach, a przed startującym w poniedziałek wielkoszlemowym Australian Open.