Australian Open: Iga Świątek w drugiej rundzie! Świetny początek Polki

Iga Świątek awansowała do drugiej rundy Australian Open

Iga Świątek zapowiadała, że ma plan na mecz z Arantxą Rus w pierwszej rundzie Australian Open. Na korcie zrealizowała go w stu procentach, wygrywając 6:1, 6:3. W ten sposób zrewanżowała się Holenderce za porażkę z Rzymu z ubiegłego roku.

Był to drugi mecz Świątek i Rus. Poprzedni miał miejsce w 2020 roku w pierwszej rundzie turnieju WTA w Rzymie. Lepsza okazała się Holenderka, więc Polka miała z nią rachunki do wyrównania. - Rywalka grała naprawdę dobrze. Uważam, że warunki były wówczas dla niej idealne. Miało się wrażenie, że mogła grać długie wymiany i nie męczyła się przy tym w ogóle. Mam nadzieję, że na tutejszych kortach będzie inaczej, korzystniej dla mnie - wspominała na konferencji prasowej.

Mecz z Rus podczas Australian Open rozpoczął się znakomicie dla Świątek. Już w drugim gemie przełamała rywalkę, po czym prowadziła 3:0. Polka grała wyśmienicie, nie dając większych szans Holenderce. W efekcie jeszcze raz ją przełamała i ostatecznie wygrała pierwszego seta 6:1. Początek drugiej partii wyglądał zupełnie inaczej. Świątek popełniała proste błędy, co Rus skrzętnie wykorzystywała. Prowadziła nawet 2:0 w secie i 40:0 w trzecim gemie. Po zaciętej walce, trwającej prawie dziesięć minut, Polka przełamała jednak rywalkę, co okazało się momentem zwrotnym. Chwilę później to ona objęła prowadzenie 3:2. Przewaga Polki rosła i drugi set zakończył się wynikiem 6:3.

W drugiej rundzie rywalką Świątek będzie Camila Giorgi, która pokonała Jarosławę Szwedową 6:3, 6:3. Będzie to rewanż za 2019 rok. Giorgi wyeliminowała wówczas Świątek właśnie w drugiej rundzie Australian Open, wygrywając gładko 6:2, 6:0.

Iga Świątek - Arantxa Rus 6:1, 6:3