Fatalna passa mistrza świata. Najpierw COVID-19, teraz kolejny wirus

Siatkówka
Fatalna passa mistrza świata. Najpierw COVID-19, teraz kolejny wirus
fot. CEV
We wtorek rozpocznie się turniej rewanżowy grupy D Ligi Mistrzów CEV.

Tommaso Rinaldi po gorączkowym zapaleniu gardła i migdałków, przeszedł badania lekarskie, w których wykryto mononukleozę. Siatkarz Leo Shoes Modena czeka już druga przerwa, bowiem w październiku mistrz świata kadetów przeszedł koronawirusa.

W ciągu ostatnich kilku dni Rinaldi borykał się z zapaleniem gardła, które nie dawało wielkich powodów do obaw. Jak się jednak okazało po kolejnych badaniach, u przyjmującego rozpoznano wirusa. W najbliższych dniach włoski klub potwierdzi, ile wyniesie przerwa zawodnika.

 

Mononukleoza to choroba, która bardzo osłabia organizm. Utrzymująca się przez długi czas wysoka gorączka, ból powiększonych węzłów chłonnych i długa obecność wirusa we krwi są dla sportowca bardzo odczuwalne. Złe samopoczucie, osłabienie i ciągłe zmęczenie mogą utrzymywać się nawet kilka tygodni po wyleczeniu. W okresie rekonwalescencji po mononukleozie nie zaleca się wysiłku fizycznego.

 

Zobacz także: Liga Mistrzów siatkarzy: Verva z szansami na awans! Terminarz i plan transmisji turnieju w Modenie

 

Urodzony w 2001 roku Rinaldi to jedna z wielkich nadziei włoskiej siatkówki. Siatkarz wraz z reprezentacją w 2019 roku wygrał złoty medal mistrzostw świata do lat 19 i na koniec został MVP imprezy. Rok później przyjmujący z Modeny wywalczył w Brnie wicemistrzostwo Europy juniorów. Z Czech prócz medalu przywiózł także koronawirusa. Siedmiu siatkarzy w tym Rinaldi musieli udać się na dwutygodniową samoizolację.

 

Zespół z Modeny po rundzie zasadniczej plasuje się na siódmej pozycji w SuperLedze. We wtorek włoski klub wystartuje w turnieju rewanżowym grupy D Ligi Mistrzów CEV. W nim zmierzy się z VERVĄ Warszawa ORLEN Paliwa, Knack Roeselare i Kuzbass Kemerowo. Transmisja wszystkich spotkań na antenach Polsatu Sport.

NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie