NHL: Philadelphia Flyers wygrali z Washington Capitals. Pierwszy hat-trick Scotta Laughtona

Scott Laughton doczekał się hat-tricka w lidze NHL

Hokeiści Philadelphia Flyers pokonali na wyjeździe Washington Capitals 7:4 w niedzielnym meczu ligi NHL. Liderem "Lotników" był Scott Laughton, który zdobywając trzy bramki pierwszy raz w karierze cieszył się z hat-tricka.

Spotkanie lepiej zaczęli Capitals, którzy po golach Rosjanina Aleksandra Owieczkina i Toma Wilsona prowadzili 2:0. Laughton tuż przed końcem pierwszej tercji zdobył kontaktową bramkę, a na początku drugiej doprowadził do remisu.

W tej samej części gry trafiali jeszcze ponownie Owieczkin i Szwed Nicklas Backstrom dla Capitals oraz Robert Hagg i James van Riemsdyk dla Flyers. W trzeciej tercji na listę strzelców wpisywali się już tylko goście. Dwa gole Seana Couturiera rozdzielił Laughton.

- Od mojego poprzedniego hat-tricka minęło trochę czasu. To pewnie było z siedem lat temu, na zakończenie juniorskiej kariery. To zawsze miłe uczucie, kiedy uda się przyczynić do zwycięstwa - powiedział Laughton, który w niedzielę rozegrał 334. mecz w NHL.

W tabeli East Division Flyers zajmują drugie miejsce. W 13 spotkaniach zgromadzili 18 punktów. Capitals są na trzeciej pozycji (15 pkt w 12 meczach), a prowadzą hokeiści Boston Bruins (18 pkt w 11 meczach).